KLANG, Mustard a další ostré novinky DiGiCo

Na málo kterém stánku letošního Prolight+Sound ve Frankfurtu bylo k vidění tolik novinek, jako právě na stánku britského výrobce digitálních mixážních konzolí DiGiCo. Je vidět, že se vývojáři během uplynulého roku opravdu činili, a tomu odpovídal i obrovský zájem návštěvníků veletrhu. Konzole na stánku totiž byly v permanentním obležení.

Někdo to rád ostré…

Anglická hořčice se vyznačuje svou ostrou chutí. Pokud chcete „přiostřit“ svůj mix, máte nyní k dispozici na novém engine pro vlajkovou loď DiGiCo Quantum7 zbrusu nový Mustard processing, využívající obrovského výkonu sedmé generace FPGA a který můžete použít paralelně se standardním SD procesingem dostupným na všech kanálových stripech. A co, že si pod tímto názvem můžete představit? Jedná se o prémiové simulace analogových přístrojů – předzesilovačů, filtrů, ekvalizace a dynamických procesorů. Na vstupu channel stripu najdete Mustard Tube obsahující několik typů plně kontrolovatelných vymodelovaných analogových předzesilovačů. Mustard Dynamics zase nabízí simulaci Vintage VCA a opto kompresorů, emulující chování těch nejznámějších dostupných zařízení. Díky tomu dosáhnete jednak klasického, ale i velmi moderního zvuku pro bicí, basu, vokály, nebo třeba kytary.

Pokud vám anglická hořčice přijde stále málo ostrá, DiGiCo Quantum SD7 umožňuje mix přikořenit ještě více. Zcela nový Spice Rack, který přináší možnost vkládat další přídavné procesory na libovolný kanál do insertních bodů. Spice Rack se ovládá stejně, jako FX Rack z hlavní obrazovky a prvním přírůstkem na jeho poličku je šesti pásmový kompresor se dvěma plovoucími pásmy, umožňující precizní kontrolu nad definovanými frekvencemi, nazvaný příznačně, Chilli-6.

„Kouzlo nejpokročilejšího FPGA v našich konzolích spočívá v tom, že máme obrovský prostor k vytváření nových funkcí,“ říká Roger Wood, vedoucí softwarového oddělení DiGiCo. „Mustard i Spice Rack pozvedávají Quantum SD7 na úplně jinou úroveň. Jednak otevírají velký prostor pro kreativitu, zároveň však přináší jeho uživatelům jistotu, že se jim, díky stále navazujícím softwarovým aktualizacím, investice vyplatí.“

KLANG:technologies – imerzívní monitoring

Imerzívní technologie byly letos ve Frankfurtu skloňované téměř v každé větě. Když DiGiCo nedávno oznámilo akvizici jedinečného systému pro imerzívní in-ear monitoring, KLANG:technologies, nepřekvapí tedy plná integrace tohoto revolučního způsobu míchání odposlechů do DiGiCo SD konzolí. KLANG se integruje přímo do rozhraní ovládání AUXů a umožňuje samozřejmě i využití systému snapshotů.

A o čem že je KLANG? Nasaďte si sluchátka a podívejte se na následující video:

„Akvizice KLANG značkou DiGiCo je logickým krokem v době, kdy se hodně mluví o imerzívních technologiích a nutnost integrace možností imerzívního in-ear monitoringu přímo do konzolí DiGiCo je zjevná, " říká generální manažer DiGiCo, Austin Freshwater. "Předvedení funkční implementace tohoto průlomového řešení v takto krátké době naplno ukazuje možnosti spolupráce mezi oběma značkami.“

Technologie KLANG skvěle doplní imerzívní hyperrealistický systém L-ISA a důležitá informace je také ta, že systém najdete i v naší nabídce.

Rozšíření SD10 a SD12

Když byla představena SD12, zvedla laťku na trhu kompaktních, dostupných univerzálních digitálních konzolí. Zvuková kvalita DiGiCo, dvojice 15" dotykových displejů a první konzole řady SD s vestavěným nahrávacím zařízením. Tyto schopnosti zabalené do kompaktního provedení z ní rychle udělaly jednu z nejoblíbenějších konzolí na světě, především během festivalové sezony.

Nyní je možné pomocí nového upgrade SD12 96 zvýšit mixážní kapacitu tohoto bestselleru ze 72 na 96 kanálů a ze 36 na 48 aux/sub group.

Spolu s placeným upgrade SD12 96 však vychází i zcela zdarma upgrade SD10+, dostupný pro konzole vybavené Core 2, který rozšiřuje jejich kapacitu ze 132 na 144 vstupnách kanálů. Oba upgrady tak pokračují v závazku firmy DiGiCo, chránit investice svých majitelů.

Oba upgrady budou dostupné v průběhu dubna.

Nový S-series Stage48 systém

Ani majitelé, nebo zájemci o nejmenší DiGiCo nepřišli zkrátka. Představena byla nová DMI karta nazvaná A3232. Ano, jedná se o nový protokol, který byl představen s instalačním systémem AREA4 a umožňuje ke konzolím S21 a S31 připojit cenově dostupné stageboxy A168. K jedné DMI kartě můžete připojit tři tyto stageboxy, poskytující celkovou kapacitu 48 in a 24 out. Velkou výhodou pak je, že není nutné používat další nákladné přibližováky po pódiu, protože si tyto stageboxy můžete umístit přesně tam, kam potřebujete.

A kdo se zúčastnil tradiční úterní párty na stánku DiGiCo, rozhodně neprohloupil :-)

Související produkty

Top produkt

SD7 Quantum je bezpochyby nejrychlejší, nejvýkonnější a nejchytřejší konzole, jaká kdy byla vyrobená. Poskytuje funkcionalitu, výkon a univerzálnost potřebnou pro odbavení těch největších produkcí dneška i budoucnosti.

Zbrusu nová kompaktní digitální konzole projektu Vulcan.

DiGiCo SD10 (resp. SD Ten – jako jediná konzole DiGiCo má SD10 číslovku v logu vyjádřenou slovem) – je velmi výkonný digitální mixážní pult pro „live“ aplikace prakticky libovolného rozsahu.

ProSoundWeb Readers' Choice 2016

Cenově dostupný, uživatelsky přívětivý digitální mixážní pult kompaktních rozměrů, bez jakýchkoliv kompromisů ve zvuku, výkonu, zpracování nebo ergonomii. Plně využívá možností Stealth Digital Processing™.

DiGiCo AREA 4 je nová instalační a integrační audio platforma, umožňující distribuovat audio signál v nejvyšší kvalitě zároveň do více oddělených prostorů.

Srdcem systému je AREA 4 processing engine s širokými možnostmi konektivity kompletního portfolia rozhraní DiGiCo a výkonným AREA 4 ovládacím softwarem umožňující routing, procesing a ovládání mixu umožňující rozšířit signál do všech zákoutí vaší instalace.

Top produkt

KLANG:fabrik je jádrem imerzívního monitorovacího řešení. Kombinuje nejposlednější a nejvybroušenější HD audio algoritmy s množstvím flexibilních audio rozhraní (např.

KLANG:vier umožňuje vytvořit individuální 3D in-ear mixy pro 5 muzikantů. Můžete během zkoušek přímo připojit 1/4" sluchátkové jacky, nebo použít DB-25 rozešití, například pro vaše rádiové vysílače na pódiu.