Top produkt

DiGiCo SD7 Quantum

Ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon Specifikace (EN)55.44 KB

SD7 Quantum je bezpochyby nejrychlejší, nejvýkonnější a nejchytřejší konzole, jaká kdy byla vyrobená. Poskytuje funkcionalitu, výkon a univerzálnost potřebnou pro odbavení těch největších produkcí dneška i budoucnosti. S SD7 Quantum máte k dispozici výkon, se kterým zvládnete jakoukoliv výzvu.

SD7 Quantum naplno využívá sedmé generace FPGA technologie, od základu postavena tak, aby převyšovala jakékoliv ambice dnešních i budoucích touringových produkcí především díky obrovskému výkonu a prakticky neomezené konektivitě. Všechny tyto výhody se navíc mohou stát součástí vaší stávající SD7 konzole, což zajišťuje bezprecedentní návratnost investice.

SD7 Quantum

  • 256 vstupních kanálů
  • 128 Aux / Sub-Group sběrnic
  • LR/LCR/5.1 Master sběrnice
  • 48×48 Matrix s plným procesingem
  • 688 dynamických ekvalizérů
  • 48/96 kHz vzorkování

Quantum – Síla trojice

Zatímco dříve nebylo možné epostavit engine efektivně využívající více jak jedno FPGA, SD7 Quantum využívá sílu rovnou tří navzájem spolupracujících velkých FPGA čipů.

V rámci Quantum engine může být přenášeno až 2000 kanálů přes 688 procesingových cest při 96 kHz vzorkování. Nové GTX porty běžící na 6,6 GHz umožňují dosáhnout vrcholu v možnostech míchání zvuku. Quantum engine je plně škálovatelný a navržený pro transparentní komunikaci s novou generací FPGA tak tvoří unikátní platformu pro toto ambiciózní odvětví průmyslu.

Pod kapotou

SD7 Quantum poskytuje jak pro vstupy, tak pro výstupy standardizovaný kanálový procesing, obsahující Delay, DiGiTube, single a multikanálové presety, dvojici insertních bodů, Hi- a Lo-pass filtry se strmostí 24dB/oktávu, čtyřpásmový parametrický ekvalizér (osmipásmový pro výstupy) s výběrem typu křivky a dynamickým ekvalizérem na každém pásmu, a dvojici dynamických procesorů.

Mustard Processing

To vše před příchodem Mustard processingu, plně integrovaného balíčku dalších možností zpracování zvuku, který může být přiřazen libovolnému stripu, obsahující množství vymodelovaných preampů, klasických dynamických jednotek a ekvalizérů, dostupných na dotek prstu.

Master sekce disponuje 48 gangovatelnými 48 pásmovými grafickými ekvalizéry, 48 stereo efekty a 36 control groupami (VCA); díky snapshotům můžete přepínat mezi kompletními konfiguracemi v živém prostředí rychleji a snáze, než kdykoliv před tím, ať už během zkoušek, nastavení, nebo během samotné show.

128 sběrnic je volně přiřaditelných jako mono/stereo groupy nebo auxy, zatímco matrix 48×48, dvojice solo sběrnic s True Solo funkcí a master sběrnice v konfiguraci LR/LCR/5.1 jsou k dispozici vždy zvlášť.

V neposlední řadě patentovaný Nodal Processing umožňuje doposud nevídané možnosti pro míchání monitorových cest – poprvé v historii může být další libovolný processing aplikován na libovolný „uzel“ aux sekce v konzoli, umožňující zvukařům vytvářet unikátní mix pro každý send z jednoho nebo více kanálů.

Možnosti SD7 Quantum

Novinkou je arm procesor, obstáravající komunikaci mezi hostitelským PC a FPGA jádrem; rozhraní, které komunikuje veškeré dění na work surface do hlavního procesoru. Trojice SHARC procesorů čtvrté generace ovládá interpolační algoritmy v FPGA a vytvářejí hřejivý, analogový feel – vyhledávaná vlastnost všemi zvukaři.

Nodal Processing: patentovaný systém, který umožňuje monitorovým zvukařům a zvukovým designérům další úroveň kreativity, ne jen v rámci kanálů, ale ve skutečnosti na každém uzlu aux sběrnice. Doplňkový procesing může být alokován pro poslání unikátního mixu, na míru ušitého pro každého umělce nebo část publika.

True Solo: umožňuje operátorovi na monitorech replikovat libovolnou sekci konzole a poslechnout, jak jsou jednotlivé zdroje zpracovávané a jak je slyší ostatní. Tato funkce výrazně šetří čas a zrychluje celý proces ovládání obrovského počtu kanálů a sběrnic dostupných uživateli.

I/O

SD7 Quantum je známá svými obrovskými I/O možnostmi, z dobrých důvodů.

Lokální I/O: na zadním panelu SD7 Quantum najdete 12 analogových vstupů, 12 analogových výstupů a 12 mono AES/EBU I/O.

Optocore: Množství konektivity po optice je obrovské. SD7 Quantum je standardně vybavena jednou Optocore smyčkou, umožňující přenášet 504 kanálů audia; může obsahovat až 14 DiGiCo racků, nebo kombinaci racků a tie-line v rámci smyčky; a je tu také možnost upgrade na dual loop, umožňující až 1008 optocore kanálů a 28 rackových jednotek běžících najednou.

UBMADI: Navíc má engine integrované 48 kanálové UBMADI rozhraní pro připojení libovolného laptopu pomocí USB pro 48 kanálový recording a playback.

DMI: Engine zároveň obsahuje dvojici dedikovaných DMI slotů, podporující stále se rozrůstající rodinu DiGiCo DMI karet. Umožňuje tak konzoli připojení do libovolného systému, který můžete ve světě potkat dnes i v budoucnu. Ať je to Dante, nebo třeba dalších 8 mikrofonních předzesilovačů. Každý dedikovaný DMI slot poskytuje až 64 vstupů/výstupů.

Waves: Přímo v konzoli je také integrovaná konektivita do Waves SoundGrid sítě s kapacitou 128 dalších I/O.