DiGiCo SD-Rack

Ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon Brožura5.58 MB
PDF icon Technické výkresy2.21 MB
PDF icon Manuál verze B763.81 KB

Poslední generace DiGiCo I/O racků pro digitální konzole SD7. Kromě zásadní změny v rozvržení přináší nový SD-Rack až 192 kHz I/O převodníky s vysokým rozlišením a různé digitální formáty, zahrnující MADI, AES, ADAT a Aviom.

Proti původnímu racku pro SD7 je SD-Rack otočen „vzhůru nohama“. Sloty pro zásuvné karty se nyní nachází ve spodní části racku, oba napájecí zdroje (vyměnitelné za provozu), RGB podsvícený multifunkční displej, MADI interface a optické rozhraní jsou umístěny nad nimi. Vyčnívající konektory tak mohou zůstat v prostoru u podlahy, zatímco častěji využívané komponenty a ovládací funkce jsou snadno a rychle přístupné nahoře. Důvěrně známé rozvržení 56 vstupů / 56 výstupů v blocích po osmi umožňuje osadit SD Rack I/O kartami tak, aby co nejlépe vyhovoval dané aplikaci. Karty mohou obsahovat analogové vstupy a výstupy, AES vstupy a výstupy, obousměrné AES vstupy / výstupy, vstupy AES-42, vstup a výstup ADAT a výstup A-Net Aviom. Karty jsou vyměnitelné za provozu a po zasunutí do slotu jsou automaticky detekovány. Užitečnými novinkami jsou LED indikátory „48V“, potvrzující svým svitem přítomnost fantomového napájení 48V na konektorech XLR, a LED diody „Signal“, které indikují přítomnost signálu na jednotlivých analogových vstupech a dávají tak kompletní obraz o aktivitě na celém SD Racku. Vítaným zdokonalením je i zjednodušení nastavení konfigurace. Pomocí počítače PC nebo MAC s chipsetem Intel®, připojeného k USB portu na SD-Racku, je možné dálkově monitorovat a ovládat všechna nastavení SD Racku.

Převodníky v SD Racku pracují na 192 kHz, je však možné pro specifický výstup zvolit jiný vzorkovací kmitočet – 96 kHz nebo 48 kHz, například pro standardizovaný MADI přenos a recording. Funkce Gain Tracking™, známá ze všech pultů DiGiCo, umožňuje jednoduše zvolit, zda by výstupy měly sledovat nastavení mikrofonních předzesilovačů SD7 či nikoliv. SD-Rack je jako první rack DiGiCo vybaven i stále žádanější funkcí Splitting, pomocí které lze rozdělit vstupní signály přímo na analogové nebo digitální výstupy SD-Racku a dále je vést například do připojeného digitálního nebo analogového monitorového pultu. Splitting a konverze vzorkovacího kmitočtu jsou k dispozici také na dvou speciálních výstupech MADI SPLIT.

Z hlediska připojení nabízí DiGiCo SD7 dvě redundantní optické smyčky a čtveřici MADI vstupů a výstupů s možností plné redundance pro 224 duplikovaných připojení k DiGiCo rackům nebo jakémukoliv MADI multitrack rekordéru. SD-Rack tak může být s SD7 propojen buď optickým spojením 2G Optocore™ nebo přes dvojitý MADI interface, poskytující MADI hlavní a MADI auxiliary vstup a výstup.

I/O Moduly pro SD Rack

  • Karta vstupu Mic/Line, 192kHz
  • Karta analogového výstupu, 192kHz
  • Karta výstupů AES/EBU
  • I/O karta AES/EBU s obousměrnou konverzí vzorkovacího kmitočtu
  • Karta vstupů AES/EBU
  • Karta vstupů AES-42 pro digitální mikrofony
  • I/O karta ADAT s optickým rozhraním
  • A-Net karta Aviom D-16c