DiGiCo SD8

Ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon Brožura9.86 MB
PDF icon Manuál verze E2.12 MB
PDF icon Technické výkresy3.47 MB
PDF icon Příloha Overdrive697.73 KB
PDF icon Kompletní test1.18 MB

Od svého uvedení na trh získaly pulty DiGiCo SD8 velkou oblibu v oblasti live ozvučování i oblasti pevných instalací, a to zejména díky své výjimečné všestrannosti. Se software Overdrive se úroveň SD8 z hlediska výkonu a flexibility ještě zvýšila. Nyní je tu Overdrive 2, který pro majitele SD8 znamená jediné – už podruhé budou profitovat z upgrade již tak pozoruhodných funkcí SD8.

Kromě současných 60 Flexi kanálů a 24 Flexi sběrnic zahrnuje tato poslední modernizace nabídku dalších Dynamických EQ, vícepásmových kompresorů, FX a matrix 16×12. Doplněny byly DiGiTubes, Reorder sběrnic a možnost vytváření vícekanálových vstupů, což bylo dříve možné pouze u pultů SD7.

SD8 Overdrive:

  • 120
  • 48
  • 10 dynamických EQ
  • 10 DiGiTuBes a 12 digitálních FX
  • 10 vícepásmových kompresorů
  • 24 grafických EQ
  • Multi Channel Folding

FPGA versus DSP

Komponenty FPGA (Field Programmable Gate Array) jsou na světě přibližně stejně dlouho jako procesory DSP. Historický problém využití FPGA ve velkých audio aplikacích spočíval v jejich relativně malé velikosti. Znamenalo to, že vykonávaly funkci jakési spojovací logiky, umožňující vzájemnou komunikace více čipů DSP. Tyto malé FPGA najdete ve většině digitálních audio konstrukcí. Díky evoluci v technologii jsou ale dnes k dispozici již mnohem větší FPGA, jejichž výpočetní výkon mnohonásobně překonává výkon i nejmodernějších DSP. Jediným problémem tak zůstává fakt, že většina vysokých škol stále zaměřuje svoji pozornost na DSP inženýrství, což má za následek velký nedostatek kvalifikovaných FPGA návrhářů. I to se však posupně změní a výhod audio konstrukcí s FPGA začnou brzy využívat další a další návrháři a konstruktéři.

SD8 Před upgradem Stealth Core 2
Vstupní kanály 60 flexi 120
Výstupní sběrnice 24 flexi 48 + Master
Surround N N
Matrix 12×12 16×16
DiGiTubes 12 všechny
MB kompresory 12 všechny
Dyn EQ 12 všechny
Efekty 12 16
Control groups 12 24

Stealth Digital Processing

DiGiCo Stealth Digital Processing (Super FPGA) poskytuje jedinečnou zvukovou kvalitu, výkon a spolehlivost. Technologie byla vyvinuta od základu jako technologie budoucnosti a v oceněných pultech SD7, SD8, SD9, SD10 a SD11 se mnohokrát osvědčila na největších a nejprestižnějších světových turné, hudebních divadelních produkcích a instalacích.