DiGiCo SD5

Ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon Brožura6.16 MB
PDF icon Technické výkresy961.29 KB
PDF icon Manuál verze C (EN)3.17 MB

Pamatujete na D5 Live? SD5 je její moderní inkarnací; Pasuje přesně tam, kam dříve patřila D5, ale díky technologii Stealth Digital Processingu, Super FPGA technologii s plovoucí řádovou čárkou a množství nových možností nabízí mnohem více muziky.

Na povrchu

Podobně, jako na SD10 nabízí SD5 37 faderů rozdělených do tří bank po 12 a jedním master faderem. Pro rychlý přístup využívá trojici 15" dotykových TFT displejů, umožňující na konzoli pracovat i více operátorům najednou. Dva další displeje pak zobrazují informace o metrech, podobně jako větší brácha SD7.

Typicky umístěná centrální master obrazovka je integrována do meterbridge a díky tomu má konzole celkově nižší profil; zvukař tak má naprostý přehled o dění na pódiu, aniž by musel opouštět své stanoviště a má tak stále vše po ruce.

Pro zjednodušení práce může operátor vyvolávat a ukládat presety pro jednotlivé channel stripy, a to samé je možné se snapshoty pomocí master obrazovky, případně dedikovaných tlačítek. Speciální funkce mohou být vyvolávány napřímo pomocí 40 Smart Key maker přístupných ve 4 vrstvách po 10 RGB podsvícených tlačítek vybavených LCD displeji pro digitální popisování.

Pod kapotou

SD5 umí zpracovat až 253 kanálů při 48/96 kHz vzorkování

Standardní procesing kanálů, jedno jestli vstupních nebo výstupních zahrnuje delay, single nebo multi kanálové presety, dvojici insertních bodů, Hi a Lo pass filtry s útlumem 24 dB/oktávu, čtyřpásmový parametrický ekvalizér (osmipásmový na výstupu), DiGiCo DYN1 (kompresor, de-esser nebo multikanálový kompresor) a DYN2 (gate, kompresor, ducker) dynamické procesory.

Konzole také nabízí 253 dynamických ekvalizérů, všechny dostupné pro libovolný vstupní nebo výstupní kanál. Tyto výkonné procesory nabízejí dynamický procesing na každém ze čtyř standardních parametrických pásem. Navíc je k dispozici 253 multiband kompresorů a 253 DiGiTube; bez ohledu na to, jak je konzole nastavená neztrácíté žádné dostupné zdroje. Všechny kanály jsou vybavené stejně kvalitní signálovou cestou a stejnými vlastnostmi.

Master sekce zahrnuje 32 gangovatelných 32 pásmových grafických ekvalizérů, 48 stereo efektů, 36 control group (VCA) a použití snapshotů. Operátoři tak mohou přepínat mezi kompletními konfiguracemi snadněji, než kdy dříve, ať už se jedná o zkoušky, nastavení systému, nebo dokonce při show.

Dále je k dispozici 128 konfigurovatelných sběrnic, všechny možné nastavit jako mono/stereo groupy nebo aux sběrnice a 24×24 výstupní matrix, dvojité solo sběrnice a stereo/LCR master sběrnice.

Oproti ostatním výrobcům nepřicházíte o Aux nebo Group sběrnice při použití matrixu a stejně tak to platí pro Master sběrnici

I/O

Zadní panel SD5 poskytuje všechna I/O zařízení a je jich opravdu mnoho: osm mikrofonních vstupů, osm linkových vstupů, osm AES I/O, tři redundantní MADI porty a Optocore smyčku.

To znamená úžasných 1264 I/O spojení na jedné optické smyčce s jednou konzolí.

Navíc je k dispozici volitelný DiGiCo SoundGrid modul, který je možno propojit se SoundGrid servery a další SoundGrid infrastrukturou. To umožňuje použít dalších 64 nízkolatenčních vstupů/výstupů v rámci SoundGrid sítě pro zpracování Waves pluginů nebo pro účely recordingu a playbacku. Ovládání pluginů je možné přímo z konzole.

S volitelnou sadou broadcast funkcí můžete navíc SD5 proměnit na SD5B, perfektně se hodící pro živé přenosy.

Základní vlastnosti:

SD5 Před upgradem Stealth Core 2
Vstupní kanály 124 až 253
Výstupní sběrnice 56 až 128 vč. master
Surround Y Y
Matrix 24×24 24×24
DiGiTubes 24 253
MB kompresory 24 253
Dyn EQ 24 253
Efekty 24 48
Control groups 24 36