Ayrton představuje Zonda 9 Wash a Zonda 9 FX

Ayrton s velkým potěšení a hrdostí uvádí na trh Zonda 9 Wash a Zonda 9 FX, první svítidla nové produktové řady, orientovaná především na scénické svícení. Díky vysoce výkonným 40W LED zdrojům s aditivní syntézou barev RGB+W se tyto nové modely zařadily do prestižní kategorie Ayrton 9 Series vedle takových produktů, jako je Ayrton Huracán nebo Domino.

Zonda 9 Wash

Zonda 9 Wash je revoluční svítidlo určené pro scénické osvětlení v tom pravém slova smyslu. Ayrton speciálně pro toto svítidlo vyvinul režim tichého chlazení. To mu umožňuje maximálně se přizpůsobit tiššímu prostředí, což scénické svícení často vyžaduje. Pečlivé míchání barev jednotlivých světelných zdrojů poskytuje dokonalou barevnou reprodukci. Ovládání LED v nezávislých soustředných kruzích zase dovoluje nastavit velikost světelné stopy a výstupní výkon svítidla. Pro rychlý výběr barev je k dispozici knihovna přednastavených barev, vytvořená ve spolupráci s předními světovými light designéry.

Zonda 9 FX

Zonda 9 FX je všestranné, plně vybavené svítidlo, navržené pro celou řadu aplikací. Základní vlastnosti a funkce přebírá z verze Wash, nabízí však navíc nekonečný plynulý pohyb v obou osách Pan i Tilt (I.R.S.™). Nezávislé ovládání každé LED umožňuje dosáhnout impozantních 3D prostorových efektů. Zonda 9 FX dokáže mezi hlavními výstupními čočkami generovat unikátní olejový efekt s vysokým rozlišením a vytvářet tak komplexní grafické efekty, známé jako LiquidEffect™. Tento efekt lze použít samostatně nebo v kombinaci s hlavní maticí LED.

Zonda 9 Wash a Zonda 9 FX sdílí stejný patentovaný optický systém, skládající se z clusteru o průměru 384 mm, složeného z 37 čoček z PMMA (Polymethylmethakrylát), kombinovaných s 37 skleněnými světlovody s výstupním povrchem z optické mikrostruktury. Tato kombinace LED a optického systému dokáže vytvořit silné světlo se světelným tokem až 25 000 lumenů na výstupu svítidla, a dokonale homogenní směs pastelových a sytých barev s CRI až 86 bez ohledu na zvolený barevný mix.

Díky 50 mm zkráceným výstupním čočkám s plochou optiky odpovídající 70 mm kruhovým čočkám nabízí Zonda 9 Wash a Zonda 9 FX vysoce intenzivní kužel světla se zvětšovacím poměrem 14:1 a širokým zoomem 4° až 56°. Dokonale ostré oddělení jednotlivých světelných zdrojů pak výrazně zvyšuje úroveň kontrastu.

Nový optimalizovaný chladící systém, zjednodušený systém vedení čoček a stále chytřejší vnitřní konstrukce umožnily výrazné zmenšení rozměrů a snížení váhy těchto svítidel v souladu s programem Slim-21™, který Ayrton vyhlásil s cílem miniaturizovat své produkty a redukovat jejich váhu.

Zonda 9 Wash a Zonda 9 FX jsou skutečnými technologickými zázraky, zaměřenými na kreativitu a tvůrčí schopnosti light designérů.

Zonda 9 Wash a Zonda 9 FX budou mít svou výstavní premiéru na veletrhu Prolight+Sound ve Frankfurtu (26. – 29. dubna 2022) na stánku Ayrton v hale 12, stánek D74-D75. Přijeďte se podívat. Jste srdečně zváni.

Úplné technické specifikace a videa k novým modelům Zonda 9 Wash a Zonda 9 FX najdete na www.ayrton.eu a již brzy i na stránkách PRO MUSIC, s.r.o. www.promusic.cz, výhradního distributora pro Českou republiku a Slovensko.

O společnosti Ayrton

AYRTON se specializuje na vývoj inteligentních LED svítidel pro zábavní průmysl a architekturu. Centrála a výzkumné & vývojové středisko AYRTON se sídlem ve Francii na jižním předměstí Paříže sdružují a organizují nejlepší mozky v oblasti inženýrství, software, elektroniky a optiky s cílem vytvářet zcela nové, vysoce inovativní produkty.

Svítidla AYRTON jsou navržená tak, aby vyhověla libovolným požadavkům v jakkoli náročných aplikacích. Jejich distribuci po celém světě zajišťují oddané a exkluzivní týmy odborníků. Aby svým zákazníkům poskytl širokou řadu průkopnických světelných řešení pro instalace na jevištích, v TV studiích, na společenských akcích a v architektonických projektech, využívá AYRTON spolehlivé, flexibilní a pokrokové technologie spojené s inovativním designem.

Související produkty

Top produkt
Novinka
Náš tip

ZONDA 9 FX je první svítidlo z nové řady produktů určených pro scénické osvětlení, vybavené vysoce výkonným 40W LED zdrojem s aditivní syntézou barev RGB+W.

Top produkt
Náš tip

ZONDA 9 WASH je první svítidlo z nové řady produktů určených pro scénické osvětlení, vybavené vysoce výkonným 40W LED zdrojem s aditivní syntézou barev RGB+W.