DiGiCo oznámilo nový softwarový update pro S-Series konzole

DiGiCo pomocí nejnovější softwarové aktualizace verze 3.0 dramaticky zvyšuje výkon nejmenších, cenově dostupných konzolí S-Series. Verze 3.0 nabízí volitelné softwarové rozšíření, které zvyšuje počet vstupních flexi kanálů ze 48 na 60 a počet výstupních flexi sběrnic ze 16 na 24. Z S-Series konzole se tak stane S21+, respektive S31+.

V3.0 nabízí dvě nové konfigurace Master sběrnice: LCR (Left Centre Right) nebo LRM (Left Right Mono), nabízející další možnosti ovládání panoramy v rámci LCR uspořádání, případně s možností úpravy Mono Gain v rámci LRM. LCR a LRM sběrnice je ideální pro rozšířené konfigurace reproduktorů, případně, pokud je potřeba posílat vedle stereo mixu i mono mix. Navýšení kapacity Master sběrnice nepřináší žádné kompromisy, stále budete mít k dispozici všechny sběrnice a kanály, jako dříve.

Od verze 2.2 je také k dispozici OSC ovládání snapshotů. Verze 3.0 rozšiřuje OSC možnosti i na ovládání kanálového procesingu. Tento update díky možnosti ovládat mnoho funkcí zpracování kanálů a sběrnic, včetně EQ a dynamiky, poskytuje obrovskou flexibilitu při integraci S-Series konzolí se systémy vzdáleného ovládání.

Verze 3.0 také přidává kompatibilitu s SRC na DMI-MADI-B a DMI-MADI-C modulech. SRC umožňuje S21 nebo S31 běžet na rozdílné vzorkovací frekvenci oproti připojeným MADI zařízením, což umožňuje vyšší flexibilitu. Většinou je tato funkce užitečná pro nahrávání a virtuální zvukové zkoušky a pro maximální kompatibilitu s Hi-Speed i SMUX MADI režimy při 96k vzorkování.

Kompatibilita s DiGiCo Dante DQ Rackem, kompaktním stageboxem se 48 vstupy a 24 výstupy, je také zaručena. Připojením S Series konzole pomocí Dante64@96 DMI karty tak poskytuje cenově zajímavé rozšíření, které se hodí jak pro touringové, tak instalační aplikace. Dante je běžně využíváno v pevných instalacích a konferenčních AV řešení, takže podpora Dante racků je pro S21 a S31 důležitým krokem a otevírá tyto konzole širšímu trhu a možnostem využití.

Konzole S-Series nyní také dokáží využít GPIO porty v podobě dvojice 6,25 mm jack konektorů. GPI může být použito k odpálení specifického snapshotu, nebo spouštět předchozí, či následující snapshot. GPO se běžně využívá pro spínání externích zařízení pomocí jednoduchého sepnutí kontaktů. Přidáním GPO umožňuje S-Series konzole odpálením snapshotu spustit oponu, potemnit nebo rozsvítit osvětlení v sále a další úkoly.

Dynamický EQ je výkonná funkce vestavěná přímo do kanálového procesingu a umožňuje ovládat množství aplikovaného EQ v závislosti na úrovni signálu. Využívá se často k řešení audio problémů, jako je proximity efekt, nebo jako de-esser. Verze 3.0 přidává gangování této funkce napříč více kanály, užitečný time saver při míchání většího množství kanálů, které potřebují podobné ošetření.

Při míchání je užitečné mít jednoduché tapování, které nastavuje delay čas napříč všemi efekty. S verzí 3.0 může být do Globálního Tap Delay přidán i efekt Ten Tap Delay, takže bez ohledu na to, jaký interní delay efekt využíváte, máte kontrolu nad libovolným z nich.

A v neposlední řadě, jelikož jsou všechny kanály na S21 a S31 vlexi (to znamená, že mohou bít mono nebo stereo), volitelné rozšíření umožňuje zpracování až 120 vstupů při použití 60 stereo kanálů a 48 výstupních cest v rámci 24 stereo sběrnic, konfigurovatelných jako groupa nebo aux. Zároveň obsahuje i dříve zmíněnou Master sběrnici (včetně nové LCR a LRM konfiurace) a standardní 10×8 Matrix.

„Naším cílem je vždy našim konzolím poskytnout dlouhou životnost a maximalizovat návratnost investice,“ říká ředitel DiGiCo Austin Freshwater. „Naše softwarové upgrady umožňují našim konzolím nejen držet krok s nynějšími potřebami zvukařů ale i předjímají budoucí potřeby, což znamená, že DiGiCo konzole jsou vždy o krok napřed. Přesně toho jsme docílili s verzí 3.0 pro S-Series, která nejen zásadně rozšiřuje počet kanálů S21 a S31, ale přidává i opravdu užitečné funkce, které přivedou S-Series konzole na nové trhy.“

Verze 3.0 je zdarma dostupná pro všechny konzole S-Series a je dostupná ke stažení na www.digiconsoles.biz.

Pro pořízení rozšiřujícího balíčku nás neváhejte kontaktovat.

Související produkty

ProSoundWeb Readers' Choice 2016

Cenově dostupný, uživatelsky přívětivý digitální mixážní pult kompaktních rozměrů, bez jakýchkoliv kompromisů ve zvuku, výkonu, zpracování nebo ergonomii. Plně využívá možností Stealth Digital Processing™.

Když byla odhalena S21, všichni hned zbystřili. Ještě nikdy dříve se neobjevila konzole s takovou zvukovou kvalitou, výkonem, flexibilitou a zároveň tak kompaktní, že se vejde na zadní sedadla vašeho auta! Prorazila svými dvěma vícedotykovými displeji, 21 fadery a bohatými I/O schopnostmi.

Nová generace DiGiCo racků

DQ-Rack nabízí veškeré možnosti velkých racků DiGiCo v kompaktním provedení s využitím flexibility Dante protokolu od Audinate.