Pozvánka na ProLight+Sound 2018 část 2. - Světla

Veletrh ProLight+Sound v německém Frankfurtu je každoročně přehlídkou toho nejaktuálnějšího, co se děje na poli profesionální audiovizuální techniky. Ani letos tomu nebude jinak. Srdečně Vás proto zveme na stánky výrobců našich značek. Určitě se seznámíte se spoustou velmi zajímavých novinek.

Druhý díl naší pozvánky se zabývá osvětlovací technikou:

ChamSys

Pavilon 3, 0. patro, stánek D35 QuickQ je nejnovější přírůstek do rodiny produktů ChamSys. Pulty této řady jsou ideální pro menší až středně velká představení a nabízí přímočaré řešení všem uživatelům, kteří chtějí rozšířit své stávající možnosti řízení světel.

Základem všech modelů QuickQ je dotykové ovládání, proto je každý pult vybaven 9,7" multidotykovým displejem s jednoduchým, intuitivním, dotykově orientovaným grafickým rozhraním. Počet DMX universů a tím i počet a typ ovládaných zařízení je dán licencí, která jednotlivé modely odlišuje. Společným znakem je vestavěný WiFi modul, dovolující bezdrátové spojení s mobilními aplikacemi běžícími pod operačními systémy iOS, Android nebo Windows, se snadnou konfigurací pomocí QR kódu. Z pohledu uživatele je však nejdůležitější fakt, že i tato série respektuje základní filozofii ChamSys: Show vytvořená na pultech QuickQ jsou kompatibilní se stávajícími pulty MagicQ.

Phillips Lighting

pavilon 3, 0. patro, stánek B68, F25 Z expozice osvětlovací techniky divize Philips Entertainment vybíráme dvě horké novinky, obě z produkce americké společnosti Vari*Lite.

Nová řada VL2600 je nastupující LED generací populární série VL2500. V nabídce jsou všechny tři základní modely: Spot, Wash i Profile. Svítidla kombinují vyhlášený výkon a barvy Vari*Lite s nejnovější technologií LED s cílem nabídnout nejlepší možný balík funkcí pro segment středně velkých světelných show. Spolehlivá, na údržbu nenáročná a uvedení do provozu jednoduchá road-ready řada VL2600, to je nový standard výkonu a návratnosti investic.

Výjimečné světelné paprsky si zaslouží výjimečnou premiéru. Na Prolight + Sound 2018 si určitě prohlédněte nový Philips Vari*Lite VL800 BeamLine. 12 RGBW LED čipů VL800 BeamLine vytváří jasnou (>3000 lm) a charakteristickou světelnou plochu s kolimovaným úhlem 3,5°. Svítidlo nabízí pokročilé dynamické funkce s rychlým nekonečným pohybem Pan a Tilt a exkluzívními funkcemi Vari*Lite Exclusive Mega-step a Twist na obou kanálech Pan i Tilt.

High End Systems

pavilon 4, 0. patro, stánek D59 V segmentu osvětlovacích pultů si na známých modelech Hog 4, Full Boar 4 a Road Hog 4 můžete prohlédnout a vyzkoušet poslední verzi SW Hog 4 v.3.8.0, která mimo jiné přináší nové barevné schéma pracovní plochy nazvané „stealth“ a možnost připojení externího dotykového monitoru ke konzolím HedgeHog 4.

Další novinky pochází z rodiny automatizovaných LED svítidel Sola. Nedávno představený SolaFrame 750 se pyšní kompaktními rozměry, je však vybaven obrovskou sadou funkcí. Dokonale se hodí pro menší a středně velké prostory, kde poráží konkurenci svým výstupem 11 300 lm, zoomem 6° – 50°, rotačními goby, plně spojitou animací, framing systémem a mnoha dalšími efekty.

Světovým unikátem je i druhá novinka SolaFrame Theatre. Je to první automatizované LED svítidlo s totálně tichým provozem. Nemá žádné ventilátory, přesto je osazeno speciálním LED zdrojem 440W s vysokým CRI a výstupem 15 000 lm. Kromě všech běžných funkcí je SolaFrame Theatre vybaven precizním systémem s ořezovými clonami. Jeho hlavními destinacemi jsou TV, film, divadla a všechny ostatní aplikace, kde je jakýkoliv hluk zcela nepřijatelný.