Yamaha série TF

Kompaktní mixážní pulty Yamaha série TF vyhoví menším až středním aplikacím. Jednotlivé modely, TF5, TF3 a TF1, se liší počty motorových faderů a analogových vstupů. Největší TF5 disponuje 32 vstupy, TF3 jich má 24, TF1 pak 16. Faderů je vždy o jeden více (master) než vstupů.

Celkový počet vstupů u TF5 a TF3 je 48, TF1 jich má 40. Zahrnují dvojité analog stereo/USB digitální vstupy a duální returny. Možnosti pro živé nahrávání zahrnují 34×34 kanálové nahrávání a playback přes USB 2.0 a 2×2 s USB paměťovým zařízením. Toto vše, včetně spolupráce s I/O racky dělá z TF série zdatného pomocníka pro široký rozsah použití.

Úplně nový přístup k ovládání skýtá TouchFlow Operation, který kombinuje použití hardwarových ovládacích prvků s dotykovým panelem, umožňující uživatelům reagovat na hudbu a umělce na scéně rychle a jednoduše. Pro ovládání kompresoru a ekvalizéru stačí vždy jeden otočný ovladač. Funkce GainFinder obstarává nastavení zisků pro jednotlivé vstupní signály.

Pulty obsahují také množství předvoleb pro vstupní a výstupní kanály, vytvořené ve spolupráci s výrobci mikrofonů, včetně Audio-Technica, obsahující parametry, jako head amp, gain, eq, dynamiku a další. Výstupní presety najdete pro in-ear monitory a aktivní repro Yamaha s variantami pro různá prostředí a velikosti místností. Aplikace TF Editor, TF StageMix a MonitorMix dále rozšiřují bezdrátové a offline možnosti konzole.

Konzole série TF dále umožňují processing a efekty. K parametrickým EQ a dvěma dynamickým procesorům na kanál konzole nabízejí osm procesorů pro ovládání zvuku, z toho dva jsou globálně přístupné a obsahují Yamaha SPX procesory.

Všechny TF modely obsahují slot pro volitelný NY64-D I/O modul, umožňující příjem a vysílání až 128 kanálů přes Dante protokol. Pomocí nového Tio1608-D I/O racku je tedy možné vytvořit univerzální stage box s až 48 vstupy a 24 výstupy.

Související produkty

S konzolemi série TF přichází nová dimenze ozvučování živých vystoupení, představující moderní způsob dotykového ovládání TouchFlow Operation™, obnovitelné D-PRE™ předzesilovače, pokročilý procesing a mnoho dalších vymožeností.