Profesionální UV-C dezinfekční svítidla pro průmyslové i domácí použití

Celý svět dnes bojuje s pandemií virové choroby Covid-19 a jejím brutálním dopadem na světovou ekonomiku. S postupným uvolňováním vládních opatření navíc přichází zásadní otázka, jak dále zajistit bezpečnější a zdravější prostředí v uzavřených prostorách, kde trávíme stále více času. Vzduch, který zde dýcháme, je totiž velmi často recirkulován spolu se všemi bakteriemi, viry, pylem, kouřem a toxickými plyny, které jsou v něm rozptýlené.

I my v PRO MUSIC jsme proto cítili potřebu něco udělat a ve spolupráci s našimi předními dodavateli osvětlovacích technologií a jevištní techniky jsme připravili bezpečné, spolehlivé, cenově dostupné a dlouhodobě udržitelné řešení – UV-C purifikační jednotky pro dezinfekci vzduchu a povrchů a profesionální desinfekční stojany pro mobilní i pevnou instalaci.

Nakoupit UVC produkty online na www.prouvc.cz

Jak UV-C jednotky fungují

UV-C purifikační jednotky, nazývané též „Germicidní lampy“, jsou speciální svítidla osazená zářivkami emitujícími krátkovlnné UV záření s vlnovou délkou 253,6 až 254 nm (UV-C), které způsobuje narušení buněčných struktur. Toto záření hubí viry, bakterie a jejich spory, plísně, kvasinky a další škodlivé mikroorganismy.

Germicidní lampy slouží pro dezinfekci vzduchu a povrchů všude tam, kde sterilizace klasickými metodami není účinná nebo vzhledem k prostředí možná.
Na otázku, zda UV-C lampy jsou účinné i v případě koronaviru SARS-Cov-2, odpovídá Dr hab. n. med. Tomasz Dziecietkowski, virolog z Lékařské univerzity ve Varšavě: „Použití UV-C lamp je jednou z funkčních dezinfekčních metod. Toto tvrzení platí především pro dezinfekci povrchů. V takovém případě můžeme UV-C germicidní lampu považovat za užitečný nástroj v boji proti tomuto virovému onemocnění.“

Efektivita závisí na tvaru místnosti, umístění zářiče, možnosti cirkulace a míchání ošetřovaného vzduchu, stejně jako na intenzitě UV záření, relativní vlhkosti a expozičním čase.

UV-C purifikační jednotky LUXIBEL

Značka Luxibel nabízí dva typy purifikačních jednotek – přímo vyzařující a nepřímo vyzařující.

Zdrojem záření jsou UV-C zářivky 55W HO PHILIPS. U přímo vyzařujících jednotek probíhá dekontaminace dopadem UV-C záření na povrch předmětu, přičemž dochází ke snížení počtu mikroorganismů ve vzduchu i na povrchu současně.
Jednotka může být umístěna na stropě, stěně nebo stabilním stativu a musí být spouštěna spínačem odděleným od běžného světelného rozvodu.

Protože je UV-C záření pro člověka i zvířata velmi nebezpečné, musí být prostor během probíhající dezinfekce prázdný. Z tohoto důvodu jsou jednotky vybaveny vícestupňovou ochranou, jako je dálkové ovládání, akustická a optická signalizace činnosti jednotky nebo 360° snímač pohybu, který do 20 ms jednotku vypne, pokud do dezinfikované místnosti někdo vstoupí nebo dojde k pádu jednotky umístěné na stativu.

Nepřímo vyzařující jednotky slouží k dekontaminaci vzduchu. UV-C zářivky jsou u těchto jednotek uzavřené v tubusu, kde také samotná dezinfekce probíhá. Vzduch je na jedné straně do tubusu vháněn a po jeho dezinfekci druhou stranou vyfukován. Cirkulaci vzduchu zajišťují vestavěné ventilátory opatřené filtry s aktivním uhlím.
Tento systém se využívá všude tam, kde je třeba provádět permanentní dezinfekci 24 hodin denně, aniž by došlo k jakémukoliv kontaktu osob se zářením nebo jeho nepatrnými odrazy, například na novorozeneckých odděleních, JIP a lůžkových odděleních.
Díky modernímu designu je však možné tyto jednotky využívat i v komerčních prostorách, jako jsou obchody, firemní sídla, hotely a prakticky všechna místa, kde se setkává větší počet lidí.

UV-C purifikační jednotky GOLDENSEA

Purifikační jednotky francouzského výrobce profesionálních automatizovaných svítidel Ayrton využívají jako zdroj záření germicidní UV-C zářivky OSRAM PURITEC® HNS®.

Všechny nabízené jednotky Ayrton jsou řešeny jako přímo vyzařující, během dezinfekce tedy musí být dezinfikovaný prostor zajištěn proti vstupu osob nebo zvířat.

Purifikační jednotky pro komerční použití jsou osazeny UV-C zářivkami o celkovém výkonu od 4W do 36W. Jsou navrženy pro dezinfekci menších prostor s plochou od 4 m2 do 40 m2, jako jsou auta, toalety, šatny, myčky, koupelny, byty nebo kanceláře.

Do této kategorie patří i UV-BOXy, sloužící pro dezinfekci předmětů, které často bereme do ruky – mobilní telefony, sluchátka, roušky, kancelářské potřeby, kosmetické nástroje, dětské hračky apod.

Průmyslové purifikační jednotky se dodávají s celkovým výkonem UV-C zářivek 72W až 864W. Jsou navrženy pro dezinfekci středně velkých a velkých komerčních a průmyslových prostor, včetně **divadelních sálů, kin, poslucháren a výrobních hal s celkovou plochou až 480 m2.

Dezinfekční stojany GRAVITY

Gravity, relativně nová značka spadající pod německou společnost Adam Hall, doplnila své portfolio mikrofonních a reproduktorových stojanů o stativy s držáky dávkovačů tekuté dezinfekce a dezinfekčních gelů.

Držáky mají objímku nastavitelnou podle velikosti dávkovače. Dají se upevnit na klasický mikrofonní stativ s horním šroubem, nebo pomocí C-háku či svorky na reproduktorový stativ či hlavní trubku příhradové konstrukce. V zadní části držáku jsou připravené dokonce montážní otvory pro pevnou instalaci na zeď.

Držáky se dodávají v černém nebo bílém provedení buď samostatně nebo za zvýhodněnou cenu v sadě s mikrofonními stativy s kruhovou základnou nebo trojnožkou.

Další informace, včetně dostupnosti a cen UV-C jednotek a dezinfekčních stojanů, získáte u našich obchodníků. Volejte nebo pište na info@promusic.cz.
Rádi Vaše dotazy zodpovíme.

Související produkty

Hybridní dezinfekční jednotka s přímým i nepřímým zářením pro dezinfekci vzduchu a povrchů.

Dvojitá přímá UVC lampa s reflektorem pro dezinfekci vzduchu a povrchů.

Poptávka po stojanech na dezinfekci je obrovská. Když máte to štěstí a najdete produkt, který je na skladu, rychle zjistíte, že se jeho cena pohybuje v závratných výšinách.

Stojany GRAVITY představují ideální a cenově dostupné řešení, jak dbát na dodržování hygienických pravidel. Dezinfekční stojan se skládá z 5 komponentů a jeho sestavení je velmi snadné a rychlé

UVT72 patří do kategorie svítidel pro komerční použití. Využijete jej k dezinfekci velkých prostor jako jsou školy, hotely, menší divadla, koncertní sály, posilovny, zasedací místnosti a podobně.

Germicidní lampa UVM216 je skvělým nástrojem pro efektivní dezinfekci velkých prostor jako jsou divadla, koncertní sály, posilovny, zasedací místnosti a podobně. Je na kolečkách, tím pádem je velmi snadné na obsluhu a můžete tak snadno dezinfikovat více místností.

UVC dezinfeknčí lampa Goldensea UVL220 patří do kategorie pro komerční využití. Spolehlivě zbaví velké prostory virů, bakterií a plísní. Je skvělý pro hotely, výrobní haly, nemocnice, školy a podobně.

UVL72 je dezinfekční lampa pro velké prostory. Ideální pro dezinfekci hotelových pokojů , společných prostor, škol, výrobních hal, nemocnic a dalších.

UVL150 představuje vysoce výkonnou dezinfekci velkých ploch. Využití najde například ve výrobních halách, nemocnicích, školách nebo hotelech.

UVP 36 poskytuje efektivní dezinfekci malých ploch. Stolní lampu využijete zejména v domácnosti – kuchyni, ložnici, obývacím pokoji. Je ale také vhodná například pro dezinfekci pracovního stolu ve Vaší kanceláři.

Germicidní lampa UVS 4 poskytuje efektivní dezinfekci malých ploch. Stolní lampu využijete například pro dezinfekci šatní skříně, botníku, auta, koupelny a podobně. Je také skvělým řešením pro dezinfekci veřejných toalet.

UVC box je skvělým pomocníkem pro dezinfekci malých předmětů jako je například mobilní telefon, rouška, klíče, kosmetické štětce, kancelářské potřeby a podobně.