Novinka KLANG:konductor dirigentem vašeho binaurálního mixu

S ohledem na maximální flexibilitu KLANG přináší KLANG:konductor, svůj dosud nejvýkonnější a nejuniverzálnější 3D in-ear procesor, s konektivitou připravenou pro jakoukoliv aplikaci dneška i zítřka.

„Po spojení sil se společností DiGiCo v roce 2018 a integraci KLANG workflow do konzolí řady SD a Quantum stále více monitorových inženýrů implementuje do svých pracovních postupů 3D binaurální IEM procesor KLANG,“ říká spoluzakladatel společnosti KLANG Dr. Pascal Dietrich. „Zpočátku se přes procesor posílaly pouze nejdůležitější kanály pro hlavní umělce, ale přání mít více vstupních kanálů, a tím i nové tvůrčí a organizační možnosti, dále rostlo.“

KLANG:konductor, navržený s ohledem na monitorové zvukaře i pevné instalace, uspokojuje tuto poptávku špičkovým mixážním systémem, který dokáže vytvářet 16 binaurálních mixů a zpracovat 128 vstupních signálů s frekvencí až 96 kHz, přičemž latence zpracování je úžasná – méně než 0,25 ms.

„Díky použití nejnovějších superrychlých jader FPGA dokázaly naše společné R&D týmy vtěsnat do jediného 3U zařízení dvakrát větší výpočetní výkon, než jaký byl v jakémkoli z našich předchozích procesorů,“ vysvětluje technický ředitel Benedikt Krechel. „Mnoho našich zákazníků oceňuje flexibilitu vstupů a výstupů, kterou nabízí náš první KLANG:fabrik, ale víme, že se v touringu mnohdy potřebují rychle přizpůsobit různým I/O potřebám. KLANG:konductor tuto flexibilitu výrazně rozšiřuje a umožňuje uživateli volit I/O rozhraní dle konkrétní situace.“

Zadní panel KLANG:konductor nabízí tři sloty DMI, které poskytují bezkonkurenční volnost I/O a zaručují bezchybnou integraci do jakékoli stávající sestavy. Například dvě karty DMI-MADI umožňují vrátit 128 vstupních kanálů a mixů do konzole; a jedna karta DMI-Dante může připojit mixy ke kontrolérům KLANG:kontroller. Ve spojení s integrovanými možnostmi směrování jednotlivých kanálů také umožňuje uživateli volně patchovat mezi binaurálním IEM enginem a převádět mezi různými formáty DMI, například Optocore, Dante nebo MADI, přičemž každá karta DMI nabízí až 64 vstupních a výstupních kanálů při 48 i 96 kHz. „KLANG:konductor je švýcarský armádní nůž pro konverzi zvukových formátů, kromě výkonného imerzívního binaurálního procesoru se stává velmi užitečným rozhraním pro virtuální zvukové zkoušky nebo vícestopé nahrávání,“ říká Dietrich.

Bezproblémová integrace do ovládacího rozhraní DiGiCo a intuitivní aplikace KLANG:app dávají zvukařům přímou kontrolu, přičemž KLANG:kontroller umožňuje hudebníkům ovládat vlastní mix. Tato kombinace zajišťuje maximální flexibilitu, a rychlou dostupnost nastavení systému i mixu.

Mnoho sluchátkových zesilovačů není vhodných pro in-ear sluchátka s nízkou impedancí, KLANG:konductor však nabízí na přední straně zařízení stejný zesilovač studiové kvality jako KLANG:quelle. Zvukař tak múže přímo připojit svá in-ear sluchátka a nasměrovat do nich svůj cue poslech.

Zařízení je také vybaveno 7 palcovým barevným dotykovým displejem umístěným na přední straně, který umožňuje přímé ovládání mixu, nastavení zvuku, routing a metry. Síťový port na přední straně zařízení poskytuje PoE napájení pro přímé připojení KLANG:kontroleru nebo KLANG:quelle a dva redundantní zdroje napájení nabízejí maximální spolehlivost.

„Imerzivní in-ear mixing se stává stále populárnější, protože se ukázalo, že přináší hudebníkům zásadní výhody: poskytuje přirozený poslech a odstraňuje pocit izolace na pódiu,“ říká Pascal Dietrich. „KLANG:konductor je náš dosud nejvýkonnější a nejflexibilnější procesor, který zvukařům i hudebníkům poskytuje nesmírně výkonný, ale přitom snadno použitelný systém, který přináší všechny tyto výhody a nejen to.“

Související produkty

KLANG:kontroller je první hardwarový kontrolér umožňující ovládat vybraný imerzívní in-ear mix a je kompatibilní se všemi KLANG procesory. Přináší rychlou hmatovou odezvu při ovládání kanálů, group a imerzívního mixu pomocí intuitivního rozhraní.