Justin Timberlake 20/20 Experience Tour s L-Acoustics, A-T, DiGiCo a Vari*Lite

V pražské O2 Areně vystoupí v rámci svého turné 20/20 Experience Justin Timberlake. Podle očekávání se jedná o přehlídku špičkových technologií, včetně širokého výběru z portfolia PRO MUSIC. Na co se můžete (kromě Justinových hitů) těšit, co uvidíte a uslyšíte?

PA

Zvuk pro tour dodává firma Solotech a tak není žádným překvapením, že jde o L-Acoustics. Pro evropskou část turné je systém doplněný o zatím poslední přírůstek v rodině L-Acoustics – K2. PA tak tvoří 44 L-Acoustics K1, 32 modulů K2, 24 KARA, 20 subbasů SB28 a 24 zavěšených subwooferů K1SB. Dále pak pro frontfill 8XT a další boxy jako delay systém.

Systémový technik Étienne Lapre komentuje: „Jednoznačně preferuji systémy L-Acoustics. Vyhovují mi svoji jednoduchostí – snadno se věší a skvěle hrají, můžete s nimi dělat cokoliv se vám zachce. Samozřejmě, musíte dobře zvládat svou práci, protože ten systém je tak čistý, že když jednu věc uděláte špatně, bude to slyšet.“ A pokračuje o K2: „Pořád je to velmi nový produkt … ale pro mě je už perfektní. Navíc je velmi snadný při riggingu a to je pro turné, jako je toto, velmi důležité. Vážně, trvá 10 minut ho pověsit! Zvuk L-Acoustics byl vždycky úžasný. Udělali to správě už dřív s V-DOSC, pak s K1 a teď s K2. Máte kompletní řadu pro všechno, co potřebujete.

FOH

Hlavním zvukařem Justina Timberlakea je od roku 2005 Andy Meyer. Pro zpěváka si vybral bezdrátový systém Audio-Technica Artist Elite řady 5000, spojený s mikrofonem Audio-Technica AEW-T6100 a přijímačem AEW-R5200. „Zkoušeli jsme spoustu různých mikrofonů, než jsme došli k tomuhle,“ vysvětluje Meyer. „AE6100, stejně jako jeho bezdrátová verze, je skvěle znějící mikrofon a výborně funguje s Justinovým zpěvem. Zvuková kvalita je špičková – je to jako bychom byli ve studiu.“ Meyer používá mikrofony Audio-Technica i jinde: starší ATM25 na přechody a kondenzátorový mikrofon řady Artist Elite AE5400. Tento zpěvový mikrofon používá ale trochu netypicky: na malém bubnu, shora i zdola.

Jako pult najdete DiGiCo SD7. K důvodům, proč si vybral právě DiGiCo, Meyer vysvětluje: „SD7 používám 3 roky. Věděl jsem, že potřebuji něco, co zvládne víc než 96 vstupů. Slyšel jsem ho, vyzkoušel a rovnou se zamiloval. Má nejlepší zvuk, co znám.“ Monitory

Na pódiu nenajdete žádné odposlechy ani side-filly. Všech 16 členů kapely, 6 tanečníků i Justin používají in-eary.

„Stejně jako Andy, používám DiGiCo SD7. Jezdím s tímhle pultem už 4 roky, prostě proto, že není jiný pult, který by zvládl takový počet mixů. Vlastně není jiný pult, na kterém bych tuhle show mohl udělat. Vždycky jsem měl problém, že míchám monitory pro kapely, které potřebují velký počet výstupů – in eary, odposlechy, technické mixy atd. Tohle je jediný pult, který zvládne, co potřebuji. Vlastně … ještě jeden. SD5, ale to je také DiGiCo,“ vysvětluje monitorový zvukař Dan Horton.

Doplňuje ho monitorový technik Matt Holden: „SD7 je nejlépe hrající pult. Navíc, používáme hlavní i záložní pult v zrcadleném režimu. Máme tak 2 enginy, a kdyby se cokoliv stalo, je k dispozici okamžitý backup.“

Světla

Tak jako na předchozích turné, je i na 20/20 Experience light designerem Nick Whitehouse. K jeho volbě světel Philips Vari*Lite VL3000 a VL3015 Spot není třeba mnoho dodávat: „Vždycky (VL3000 a VL3015 spoty) patřily k mým favoritům. Nenašel jsem nic, co by mi nabídlo stejné funkce a kvalitu v menší velikosti.“

Související produkty

Top produkt

Pro ty, kdo se spokojí jen s nejlepším, je určena konzole SD7. Top model značky DiGiCo nabízí ohromující I/O schopnosti a nastavuje nové standardy na poli HD digitálního procesingu. Konzoli DiGiCo SD7 pohání zbrusu nový mixážní a routing engine Stealth, používaná výhradně u konzolí DiGiCo.

Pamatujete na D5 Live? SD5 je její moderní inkarnací; Pasuje přesně tam, kam dříve patřila D5, ale díky technologii Stealth Digital Processingu, Super FPGA technologii s plovoucí řádovou čárkou a množství nových možností nabízí mnohem více muziky.

Top produkt

Třetí generace bezdrátového systému Audio-Technica 5000 je nejnovějším přírůstkem této série. Obsahuje patentovaný dual-compander obvod, který samostatně zpracovává vysoké a nízké frekvence.

Top produkt

Zkušenosti s technologií WST a nejnovější výzkumy L-ACOUSTICS ® jsou základem Line source K1, určeného pro svůj bezprecedentní výkon pro ozvučení venkovních festivalů a koncertů na stadionech.

Top produkt

K2 je 3-pásmový aktivní full-range element WST® line source systému s měnitelným zakřivením a nastavitelnou horizontální směrovostí. Obsahuje 4 vstupní sekce: 2 LF a 1 MF s jmenovitou impedancí 8 Ohmů a 1 HF s jmenovitou impedancí 16 Ohmů.

Modulární Line Source systém pro aplikace s dlouhým dosahem přes 35 m

  • Mezinárodně uznávaná Kara s Panflex technologií
  • Přidaná měnitelná směrovost a vylepšená polární stabilita
  • 4 integrované horizontální směrovosti

    70°/110° a 90°L/R)

High-Power Subwoofer s 2× 18" přímo vyzařující s bass reflex konstrukcí. Optimalizovaný pro frekvenční rozsah 25–200Hz. Kompatibilní se všemi L-Acoustics systémy. Pro použití se zesilovači LA8 a LA12X. Vhodný pro touring i pevné instalace.

Top produkt

Léta zkušeností s technologií WST a nejnovější výzkumy L-ACOUSTICS ® jsou základem Line source K1, určeného pro svůj bezprecedentní výkon pro ozvučení venkovních festivalů a koncertů na stadionech.

Svítidla VL3000™ Spot nastavují nové standardy pro zobrazování, tvarování světelného paprsku a ovládání barvy a jasu u spotových svítidel.

VL3000™ Wash nastavuje nový standard svítidel wash kombinací světelného výstupu 20 000 lumenů s vynikajícími barvami a tvarováním světelného paprsku.