Hudební divadlo Karlín pohání DiGiCo Quantum 7T

Hudební divadlo Karlín, druhá největší divadelní scéna v Praze, bylo dlouhou dobu mezi zvukaři známé velkou analogovou konzolí Cadac, která nasadila pomyslnou laťku opravdu vysoko. Každý upgrade musí být vždy cestou kupředu ve všech aspektech, logickou volbou tedy byla vlajková loď značky DiGiCo, Quantum 7 s Theatre rozšířením, aneb evoluce dlouhodobého etalonu v branži, konzole SD7T.

Bez kompromisů je tedy vybavení konzole i periferie. Místní zvyk na opravdu velký počet fyzických faderů také vedl k pořízení Quantum 7 včetně rozšiřujícího surface EX-007, který přidává další dvě obrazovky včetně kanálových stripů a fader bank. Celá konzole tak disponuje na dnešní dobu neuvěřitelnými 76 fadery, rozdělenými mezi 4 „vstupní“ sekce vybavené kanálovým stripem a jednu centrální sekci s Master obrazovkou. Po stránce zvukové, Quantum processing a 32-bitovými převodníky vybavené SD-Racky zaručují transparentní zvukovou kvalitu, převyšující i nesporné kvality předchozí analogové konzole.

Stageboxy jsou integrovány pomocí Optocore smyčky a nechybí Dante konektivita s SRC pro připojení do další infrastruktury v rámci divadla. Konzole tak může pracovat bez omezení se vzorkováním 96 kHz, zatímco periferie se spokojí se 48 kHz.

Rozšíření Theatre bylo logickou volbou vzhledem ke skladbě představení, zahrnující množství muzikálů a operet a zaručí tak optimalizované programování během příprav představení i samotné odbavení. „V mixu je slyšet více detailů, než jsme byli zvyklí“, říká Petr Ackerman z Karlínského divadla, „Theatre software nám zase umožňuje mít vše lépe pod kontrolou i při nejsložitějších představení“.

Související produkty

Top produkt

SD7 Quantum je bezpochyby nejrychlejší, nejvýkonnější a nejchytřejší konzole, jaká kdy byla vyrobená. Poskytuje funkcionalitu, výkon a univerzálnost potřebnou pro odbavení těch největších produkcí dneška i budoucnosti.

Poslední generace DiGiCo I/O racků pro digitální konzole SD7. Kromě zásadní změny v rozvržení přináší nový SD-Rack až 192 kHz I/O převodníky s vysokým rozlišením a různé digitální formáty, zahrnující MADI, AES, ADAT a Aviom.

DiGiCo EX-007 je doplňkový modul, rozšiřující počet faderů konzole DiGiCo SD7.

Top produkt

Analogová mikrofonní 32-bitová vstupní karta určená pro použití se stageboxem SD-Rack je vybavená nově vyvinutými mikrofonními předzesilovači navrženými přímo Johnem Stadiusem, duchovním otcem FPGA enginu, a přináší naprosto transparentní a krystalicky čistý převod vstupního signálu.