FHK v novém a s L-Acoustics

35. koncertní sezónu zahájila Filharmonie Hradec Králové v nově upravených a pro diváka mnohem komfortnějších prostorách. Během letních prázdnin došlo v rámci projektu Vybavení sálu a prostor Filharmonie Hradec Králové k modernizaci většiny technologií, včetně vzduchotechniky sálu, rekonstruovaly se silnoproudé a slaboproudé rozvody a provedly se nutné stavební úpravy portálu, odrazných desek, podhledů a bočních stěn. Součástí tohoto projektu, financovaného mimo jiné z dotací Evropské unie, byl i celkový upgrade ozvučovacího systému. Ten má nyní výhradně šedohnědou barvu a na přední masce známé žluté logo L-Acoustics.

Koncertní sál Filharmonie má včetně balkónů a lóží kapacitu 543 míst. Návrh ozvučovacího systému a jeho nastavení musely v prvé řadě respektovat primární určení sálu – koncertní sál pro filharmonii. Současně však bylo třeba počítat i s alternativním využitím, protože FHK sál pronajímá pořadatelům koncertů, hudebních vystoupení, slavnostních shromáždění a různých konferencí. Díky technickému vybavení a výborné akustice je možné sál využít dokonce i pro velmi kvalitní digitální vícestopý zvukový záznam, mimo jiné i přes Stage Rack a digitální mixážní pult DiGiCo D1 LIVE.

Vlastní ozvučovací systém má konfiguraci L-C-R. Centrální cluster, zavěšený pod stropem pomocí originálního bumperu L-Acoustics KIBU, je sestavený ze dvou rozšiřujících subbasových jednotek L-Acoustics KILO a šesti boxů modulárního WST Line Source systému L-Acoustics KIVA. Na levé a pravé straně jsou osazeny původní koaxiální reproboxy L-Acoustics 115XT. Stejné reproboxy byly použity i pro zadní ozvučení jeviště. Hlavní pódiové vybavení tvoří dvojice koaxiálních systémů L-Acoustics 12XT, doplněná čtveřicí menších „koaxiálů“ L-Acoustics 8XT. Efektové ozvučení zajišťují čtyři stávající dvoupásmové pasívní systémy L-Acoustics MTD108.

Celý systém napájí pět DSP řízených čtyřkanálových zesilovačů L-Acoustics LA4, osazených vstupní kartou AES/EBU.

Jen pro úplnost dodáváme, že Filharmonie Hradec Králové používá pro zvukovou mixáž britské digitální mixážní systémy DiGiCo D1 LIVE a DiGiCo SD9 a pro hlasovou komunikaci špičkový analogový interkom z produkce holandské společnosti ASL.

Související produkty

Micro-line source array systém založený na WST technologii. 2 pásmový reprobox osazený 2× 6,5", 1× 1,5" reproduktory. Horizontální směrovost 100° od 500Hz, vertikální nastavitelná v rozsahu 0° – 15°.

LA4X je “zelený” zesilovač, který se opírá o univerzální spínaný napájecí zdroj (SMPS), vhodný pro napájení síťovým napětím v rozsahu 90V až 265V.

Super flexibilní, kompletní integrovaný systém poháněný Stealth Digital Processing a Super FPGA technologií, to je konzole SD9, přezdívaná „Red Snapper“. Tato lehká konzole kompaktních rozměrů je jako stvořená pro potřeby různých aplikací jak na cestách, tak i v pevných instalacích.

The ASL Pro Series of Analog Intercom products offers comprehensive and highly flexible systems solutions for full duplex, party-line communications. The Pro Series can accommodate multiple channels, very large user station counts, and both wired and wireless user stations.