DiGiCo SD9

Super flexibilní, kompletní integrovaný systém poháněný Stealth Digital Processing a Super FPGA technologií, to je konzole SD9, přezdívaná „Red Snapper“. Tato lehká konzole kompaktních rozměrů je jako stvořená pro potřeby různých aplikací jak na cestách, tak i v pevných instalacích. Nabízí úžasný výkon za velmi příznivou cenu.

Na povrchu

SD9 nabízí 24 na dotek citlivých motorizovaných faderů a na plno využívá výhod quick access tlačítek. V centru dění je pak 15" dotykový TFT LCD displej. Nechybí multifunkční enkodéry a elektronicky popisovatelné channel stripy.

Pod kapotou

SD9 nabízí zpracování 96 kanálů při 48/96 kHz vzorkování.

Standardní zpracování každého z kanálů, ať už vstupních nebo výstupních, zahrnuje delay, single nebo multi kanálové presety, duální insert pointy, Hi- i Lo-pass filtry s útlumem 24dB/oktávu, 4 pásmový parametrický ekvalizér (osmi pásmový na výstupu), DiGiCo DYN1 (kompresor, de-esser nebo vícepásmový kompresor) a DYN2 (gate, kompresor nebo ducker).

SD9 Před upgradem Stealth Core 2
Vstupní kanály 48 flexi 96
Výstupní sběrnice 24 flexi 48 + Master
Surround N N
Matrix 8×8 12×8
DiGiTubes 8 všechny
MB kompresory 8 všechny
Dyn EQ 8 všechny
Efekty 8 12
Control groups 8 12

Konzole dále využívá 155 dynamických EQ procesorů, kdy každý může být přiřazen na libovolný kanál. Tyto výkonné procesory nabízejí dynamické zpracování pro každé ze 4 parametrických pásem. Navíc je k dispozici stejný počet vícepásmových kompresorů a přiřaditelných DiGiTuBes. Jakkoliv svou konzoli nastavíte, nikdy nepřijdete o žádný ze zdrojů, protože všechny kanály poskytují stejně kvalitní signálovou cestu i vlastnosti.

Master sekce obsahuje 16 gangovatelných 32 pásmových grafických ekvalizérů, 24 stereo efektových jednotek (každá může obsahovat jeden z palety 33 efektů), a 12 VCA control group. Použitím snapshotů lze přepínat mezi kompletními konfiguracemi ať už při nastavování systému, nebo dokonce během show.

Konzole obsahuje také 48 nastavitelných sběrnic, kdy každá může být použita jako mono/stereo skupina nebo aux sběrnice. Navíc je k dispozici také 12×8 výstupní matrix, duální solo sběrnice a stereo/LCR master sběrnice.

Narozdíl od většiny digitálních mixážních konzolí jiných výrobců, použitím matrix nepřicházíte o Aux nebo Group sběrnice, protože jsou včetně master sběrnice oddělené.

Hlavní vlastnosti

 • 96 vstupních kanálů Flexi
 • 48 Aux / Sub-Group sběrnic
 • LR/LCR Master sběrnice
 • 12×8 matrix
 • 2 solo sběrnice
 • 155 dynamických ekvalizérů
 • 155 DiGiTuBes
 • 155 vícepásmových kompresorů
 • 12 digitálních efektových jednotek
 • 16 grafických ekvalizérů
 • Volitelná integrace Waves
 • 48 / 96 kHz vzorkování
 • Volitelná optika

Vstupy / výstupy

Bohatá sekce lokálních I/O u SD9 obsahuje osm mikrofonních vstupů, osm linkových výstupů, čtyři mono AES/EBU, jeden MADI port a dva dedikované D-Rack porty.

Standardně se SD9 dodává v kombinaci s 32 vstupovým a 8 výstupovým D-Rackem, s možností rozšíření až na 16 výstupů. Možnost připojení druhého D-Racku pak poskytne celkový počet 72 mikrofonních vstupů.

Volitelný Optocore modul pak umožní připojení k libovolnému DiGiCo stageboxu nebo konzoli pomocí redundantní smyčky.

Volitelný SoundGrid modul propojený s externím PC serverem, jako SoundGrid nebo DiGiGrid umožňuje přímý přístup ke 32 plně integrovaným nízko-latenčním Waves stereo Multi Rackům, kdy každý může obsahovat osm pluginů. To znamená dalších 128 I/O a jak je u DiGiCo zvykem, jsou navíc, takže opět nic neukrojí ze stávající konektivity

S volitelnou sadou broadcast funkcí můžete navíc SD9 proměnit na SD9B, perfektně se hodící pro živé přenosy. Další volbou je SD9T „Skutečný výkon pro komplexní produkce“. SD9T má všechny pokročilé divadelní vlastnosti jako vlajková loď SD7T, přenesené na menší SD9.