DiGiCo UB MADI

Ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon Brožura1.07 MB

UB MADI dovoluje jednoduchou a rychlou instalaci rozhraní MADI do jakéhokoliv počítače PC nebo MAC vybaveného portem USB 2.0.

USB – nejrozšířenější rozhraní. Stěží dnes najdete počítač nebo notebook, na kterém by port USB 2.0 chyběl. A právě jediný tento port převodníku UB MADI stačí, aby umožnil Vašemu počítači PC nebo Mac záznam a playback až 48 kanálů přes MADI najednou.

UB MADI – je plně „hot-pluggable“. Přenos audio streamů startuje do 4 vteřin po připojení. Není vyžadován restart, a to ani po výpadku spojení během záznamu nebo playbacku. Napájení je odebíráno přímo z portu USB. K připojení UB MADI (data i napájení) stačí jediný kabel USB, a to i v případě, že je připojený MADI kabel delší než 100 metrů. UB MADI je malý, lehký, ale robustní. UB MADI je spolehlivé, lehce přenosné a málo místa zabírající zařízení. Používá odolný konektor typu USB-B a standardní kabeláž. Je proto ideální pro velmi výkonný mobilní záznam nebo virtuální „sound check“ systém. 48 plně duplexních kanálů. Hlavním cílem vývoje byl přenos co největšího počtu kanálů bez negativního vlivu na latenci, kvalitu a spolehlivost. Nejmodernější technologie Stealth Digital Processing™ FPGA, odvozená z vysoce hodnocených pultů DiGiCo SD7, a vestavěný 500 MHz dvoujádrový procesor spolu se specifikací USB 2.0 znamenají ve výsledku unikátních 48 vstupních a výstupních audio kanálů přenášených současně (plný duplex).

Budoucí aktualizace

UB MADI disponuje extra vysokým výpočetním výkonem. V budoucnu je proto možné, stejně jako u ostatních výrobků DiGiCo, další zdokonalování funkcí a rozšiřování funkčních možností UB MADI. Díky multifunkční povaze rozhraní USB je pro mnoho výrobců obtížnější dosáhnout nízké latence. DiGiCo však díky perfektně vyladěným USB procesorům a driverům UB MADI dosáhlo v oblasti přenosu audio signálu přes USB2.0 nejnižší latence na trhu.

Stabilita

UB MADI je od začátku do konce digitální a díky nezávislosti na hodinách USB velmi stabilní. V případě krátkodobých výpadků jsou data automaticky obnovována a tolerance vstupního hodinového signálu s obrovskou rezervou vyhovuje minimálním specifikacím AES.

Počítačová kompatibilita

UB MADI je kompatibilní prakticky se všemi počítači PC s OS Windows a počítači Macintosh s CPU Intel Core Duo nebo lepšími. Záznam a playback 48 kanálů 24-bitového audio signálu vyžaduje hard disk nebo jiné úložiště s odpovídající kapacitou a minimální fragmentací. DiGiCo poskytuje vysoce výkonné ultranízkolatenční drivery pro Windows i Macintosh.

Podporované audio a clock formáty

UB MADI může přijímat prvních 48 kanálů jakéhokoliv MADI streamu vyhovujícího AES10, stejně jako koaxiální stereo audio AES3 (AES/EBU). Není-li připojen vstup, časuje UB MADI výstup MADI vlastními vysoce stabilními vnitřními hodinami. Je-li však na vstupu detekován signál MADI, AES3 nebo Word Clock, je tento signál použit jako systémové hodiny.