L-Acoustics LA4X

Ke stažení: 

LA4X je “zelený” zesilovač, který se opírá o univerzální spínaný napájecí zdroj (SMPS), vhodný pro napájení síťovým napětím v rozsahu 90V až 265V. SMPS je vybaven korektorem účiníku (PFC), který maximalizuje účinnost zesilovače a poskytuje výhodu téměř 100% využití elektrické energie při velmi vysoké toleranci ke kolísání síťového napětí.

Výkonové zesilovače pracující ve třídě D zajišťují vysokou účinnost LA4X a tím i minimální ztráty v podobě vyzářeného tepla. LA4X poskytuje trvalý výkon 4×1000 W RMS do 8 nebo 4 Ohmů. Vstupy LA4X jsou analogové nebo digitální. Čtyři vstupní kaskádové 24-bitové A/D převodníky zvládnou kódování signálu s dynamikou až 130 dB. Převodníky na digitálních vstupech AES/EBU pracují na vzorkovací frekvenci 44,1 kHz až 192 kHz. Díky speciálním funkcím je možné vytvářet také redundantní audio cesty.

Speciální konstrukční řešení kombinující IIR a FIR filtry generuje perfektně linearizované fázové křivky a výrazně lepší impulzní odezvy. Skupina osmi IIR a tří FIR filtrů, Array Morphing tool a delay až 1000 ms na kanál dovoluje použít zesilovač i jako ekvalizační jednotku a vyřešit tak otázky vyladění prostoru bez potřeby externího procesingu. Systém ochran L-DRIVE provádí dvojitou analýzu úrovně signálu – v reálném čase a RMS.

Výstavbu složitějších systémů umožňuje integrovaná datová síť L-NET standardu Ethernet. Díky vysoké rychlosti přenosového protokolu 100 Mbit/s může být pomocí počítače a software LA NETWORK MANAGER v reálném čase ovládáno a monitorováno až 253 zesilovačů LA4X. Z důvodu usnadnění integrace do řídících a monitorovacích systémů třetích stran podporuje L-Acoustics protokol SNMP. Jako certifikovaný člen partnerského programu poskytuje také softwarové moduly umožňující integraci ovládání zesilovačů LA do komfortních a stylových automatizačních systémů CRESTRON a AMX.

Specifikace

Rozměry (Š x V x H): 483×88.1 (2U) x 420 mm
Napájecí napětí (SMPS s vestavěným PFC): 90 V až 265 V
Výstupní výkon: 4× 1000 Wrms / 8 Ω, 4× 1000 Wrms / 4 Ω
A/D převod: 4× vstupní kaskádový 24-bitový A/D převodník
Dynamický rozsah: 130 dB
Vzorkovací frekvence (vstupy AES/EBU): 44,1 kHz až 192 kHz