Milan/AVB - budoucnost audio sítí

Jako zakládající člen Milan iniciativy je L-Acoustics jedním z prvních výrobců, který naplno začleňuje AVB a Milan nativně do svého ekosystému. Od P1 procesoru jako vstupního bodu do sytému na FOH, skrz LS10 AVB switche až po DSP koncové zesilovače nabízí L-Acoustics kompletní AVB prostředí pro distribuci audio signálu i řízení po společném síťovém kabelu.

Navíc oproti tradičním digitálním protokolům Milan/AVB nabízí vyšší kvalitu audio signálu – zaručí absolutní časovou synchronizaci napříč celou sítí. Nativní multikanálový přenos, vstup z více míst a možnosti routování pak přináší maximální flexibilitu.

Jakmile je vytvořeno síťové spojení, protokol Milan rezervuje šířku pásma pro deterministický přenos časově kritického signálu, což zaručí, že během živých show nedojde k výpadkům nebo ztrátám informací i na vytížených sítích. Pro maximální spolehlivost je možné jednoduše vytvořit redundantní síťovou cestu. Přepnutí v případě výpadku jedné větve je automatické a bleskové, při zachování velmi jednoduché kabeláže v porovnání se standardními řešeními redundance i pro multikanálové aplikace. Díky Milan a AVB se tak uživatelé mohou soustředit na to, co umí nejlépe: vytvářet úžasné zážitky pro své klienty a publikum.

P1 – vstupní brána do Milan/AVB

L-Acoustics P1 je řešení 3 v 1 pro digitální zpracování. Slouží jako front-end procesor, audio matice a platforma pro tuning systému, plně integrovaná do LA Network Manageru.

P1 je vstupní brána do stále se rozšiřujícího L-Acoustics ekosystému. Zvyšuje audio kvalitu, zjednodušuje cestu audio signálu od FOH po DSP zesilovače a poskytuje hardwarovou platformu pro nastavení a ladění systému. Je odpovědí na požadavku jak touringových, tak instalačních aplikací na integrované a snadno použitelné front-end zařízení.

Kromě mikrofonních, linkových a AES/EBU vstupů a výstupů je P1 AVB talker, bridge a listener kompatibilní s Milan protokolem. Integrovaný front-end procesor, měřicí platforma M1 a časově synchronizovaná matice je přímo ovládaná skrz rozhraní LA Network Manageru. Důležitý prvek pro optimalizaci a dlouhodobou využitelnost všech L-Acoustics systémů.

LS10 – spolehlivý přenos Milan/AVB

LS10 je plug-and-play Avnu certifikovaný AVB switch, který se přímo integruje do L-Acoustics ekosystému pro další zjedodušení distribuce audio a řídicích signálů. LS10 přímo pracuje s AVB a vytváří spolehlivé řešení sítě, které nevyžaduje IT odbornost. Jako součást LA-RAK II AVB slouží pro distribuci audio a řídicích signálů pomocí předních a zadních EtherCON konektorů a SFP portů umožňující daleké optické propojení. Dvojice LS10 switchů montovaných na dedikovanou 1U rackovou polici umožňuje vytvoření bezešvé redundantní sítě snadno a rychle.

LA2Xi, LA4X, LA12X – Milan/AVB DSP koncové zesilovače

DSP řízené koncové zesilovače LA2Xi, LA4X and LA12X kromě standardních analogových a AES/EBU vstupů také obsahují AVB bridge a listener kompatibilní s Milan/AVB protokolem. Dvojice EtherCON konektorů umožňují připojení do primární i sekundární sítě pro vytvoření plně redundantního systému s bleskovým bezešvým přepnutím v případě výpadku jedné sítě.

Avnu certifikované switche Luminex Gigacore

Certifikaci Avnu Alliance pro spolehlivý provoz Milan/AVB mají také switche Luminex Gigacore. Pokud budujete univerzální síť v rámci venue nejen pro přenos audio signálu, za pozornost stojí také switche značky Luminex, které bez nároků na expertní znalosti IT technologií umožní postavit škálovatelné síťové řešení nejen pro přenos Milan/AVB, ale zároveň pro oddělený provoz pro ostatní služby běžné v Live show prostředí. Ať se jedná o přenos audio signálu pomocí protokolů Dante, SoundGrid, Ravenna, vzdálené řízení konzolí pomocí OSC, MIDI over IP, dohledový systém pro bezdrátové mikrofony, řízení osvětlení pomocí ArtNet a další služby. Páteřní spoje je možné vytvářet pomocí RSTP a na obsluhu jednoduchý dohledový software dává přesné informace o tocích a fungování celé sítě.

Související produkty

Zařízení s názvem P1 v 1U rackovém provedení kombinuje EQ stanici s možností nastavení delay, dynamickým procesingem a více-vstupou mikrofonní měřicí platformu s offline delay finderem a modelováním ekvalizace.

LA-RAK II AVB je evolucí mezinárodně uznávaného LA-RAK II doplněného o AVB a Milan redundantní síťové řešení. LA-RAK II AVB obsahuje dvojici AVB switchů LS10 a doplňuje tak plný ekosystém L-Acoustics.

DSP zesilovač navržený speciálně pro potřeby pevných instalací pro napájení kompaktních boxů značky L-Acoustics s architekturou 4×4 kanálů a možností můstkování dvou až všech čtyř kanálů pro napájení středně i velko formátových reproboxů v různých typech aplikací.

LA4X je “zelený” zesilovač, který se opírá o univerzální spínaný napájecí zdroj (SMPS), vhodný pro napájení síťovým napětím v rozsahu 90V až 265V.

Top produkt

DSP řízený zesilovač s výstupním výkonem 12 000 W. Spínaný zdroj ovládaný pomocí DSP, pokročilé korekce power faktoru, 4 vstupy / 4 výstupy, posílené DSP zdroje, připraven na AVB/TSN.

Na workflow orientovaný software pro real-time ovládání a monitoring DSP řízených zesilovačů a procesorů značky L-Acoustics.

GigaCore 10 je v současnosti nejuniverzálnější gigabitový switch značky Luminex. Formát poloviny 19" 1U jednotky, vybavené přední i zadní konektivitou umožňuje montáž na truss, do racku, či dokonce na zeď.

The GigaCore 14R je gigabitový ethernetový switch navržený pro ty nejnáročnější AV instalace. Zařízení je spravováno prostřednictvím webového rozhraní a nabízí uživatelsky přívětivé prostředí .