Top produkt

L-Acoustics LA12X

DSP řízený zesilovač s výstupním výkonem 12 000 W. Spínaný zdroj ovládaný pomocí DSP, pokročilé korekce power faktoru, 4 vstupy / 4 výstupy, posílené DSP zdroje, připraven na AVB/TSN.

Zdroj napájení

LA12X se spoléhá na proprietární spínaný napájecí zdroj, vybavený PFC řízeným přímo DSP. Nabízí tak výkon 12 000 W nezávisle na velikosti vstupního napětí v rozsahu od 100 – 240 V.

Vlastnosti

  • 12 000 W výstupní výkon
  • Spínaný zdroj ovládaný pomocí DSP
  • Pokročilé korekce power faktoru
  • 4 vstupy / 4 výstupy
  • Posílené DSP zdroje
  • připraven na AVB/TSN

Díky PFC je zesilovač velmi imunní vůči nestabilnímu napájení a pracuje s až o 40% vyšší účinností při stejných podmínkách.

Velmi vysoký RMS výkon a schopnost dodat velké množství energie za krátký časový úsek umožnuje vyždímat z reproduktorových systémů maximum a to nejen v nízkofrekvenčním pásmu.

Vstupy a výstupy

LA12X disponuje čtyřmi vstupy, dostupnými v analogové, AES a AVB podobě. Čtyři kaskádované 24-bitové a 96 kHz A/D převodníky přináší úžasnou dynamiku v rozsahu 130 dB. AES/EBU digitální vstupy pracují s převodníky od 44,1 kHz až do 192 kHz. Funkce automatického fallbacku umožňují vytváření redundantních audio cest s konstatním zpožděním a úrovní.

DSP

DSP procesing pracuje na 96 kHz s 32 bitovou plovoucí desetinnou čárkou a kombinuje IIR a FIR filtry. Vytváří tak perfektně linearizované fázové křivky s významně vylepšenou impulzní odezvou. Zvukový zážitek je tak více přirozený, transparentní a realistický.

Systémovým inženýrům jsou k dispozici pokročilé nástroje DSP, umožňující nastavit systém ve třech krocích:

Prvním krokem je nastavení frekvenční odezvy pomocí Array Morphingu, kdy inženýr snadno dosáhne stejného tonálního vyvážení při použití různých kombinací line source zdrojů.

Druhým krokem je zajištění linearizace vysokých frekvencí pomocí FIR filtrů a filtrů kompenzace ztrát ve vzduchu jež mohou být problém při vyšších vzdálenostech od zdroje. Tím je zajištěna stejná frekvenční odezva.

Třetím krokem je ladění systémové odezvy použitím poolu 8 IIR filtrů v daném prostředí a zaříznutí nepatřičných frekvencí.

Systémová ochrana

Poslední L-Drive ochrana driverů provádí pokročilou analýzu úrovně signálu. Pokud měniče pracují v nelineárním režimu, buď s vysokými výchylkami, vysokou teplotou nebo s vysokým napětím, L-Drive se zachová jako inteligentní regulátor výkonu, jež má za úkol při zachování nejvyššího možného dynamického rozsahu výrazně prodloužit životnost jednotlivých komponentů. Obvody L-Drive byly navrženy tak, aby zachovaly zvukovou transparentnost systému.

Software a síťové řízení

Návrh a řízení takto komplexního systému je umožněn integrací L-NET, síťového protokolu založeného na bázi ethernetu. Díky rychlému 1Gbit/s rozhraní je možno ovládat a monitorovat až 253 jednotek v reálném čase pomocí LA Network Manageru. L-NET umožňuje různé topologie sítě, jako daisy-chain, hvězda i hybridní uspořádání. Jednotky a počítač s LA Network Managerem se propojují standardními CAT5e U/FTP kabely.

LA Network Manager, optimalizovaný pro použití na platformách Mac a Windows, se spoléhá se na čistě grafický přístup a umožnuje drag and drop přetahování jednotlivých DSP zesilovačů tak, aby korespondovaly s fyzickým umístěním v terénu. Je navržen tak, aby uživatele rychle provedl celým procesem nastavení, ladění nakonec i živého vystoupení pomocí specializovaných nástrojů potřebných pro každou část procesu. Pokročilý správce sítě umožňuje automatické vyhledání jednotek připojených k síti. Umožňuje přiřazování do skupin, pokročilý real-time monitoring s logováním událostí a obsahuje množství dalších mocných nástrojů, jež dělají z LA Network manageru praktického pomocníka při nastavování systémů.

L-Acoustics přináší také SNMP podporu jež umožňuje integraci do ovládacích a monitorovacích systémů třetích stran. Jako certifikovaný člen CRESTRON a EXTRON partnerských programů L-Acoustics také dodává softwarové moduly umožňující integraci do jejich automatických systémů, používaných například v kulturních centrech, sportovištích, svatostáncích, atd.