Karel Gott s L-Acoustics, DiGiCo, Audio-Technica v Pardubicích

Jednou ze zastávek koncertního turné Karla Gotta Agrofert 2012 byly východočeské Pardubice. Do téměř zaplněné ČEZ Arény jsme se se svým fotoaparátem vypravili i my, abychom pozdravili naše známé a kamarády z technické produkce a pro vás, co jste se na koncert ještě nedostali, pořídili pár fotografií.

O jednom z technicky nejnáročnějších turné Karla Gotta jsme podrobně psali už těsně po jeho zahájení v Táboře. Dnes si proto pouze připomeneme, jaká technika stále svěžího a vtipného Karla Gotta na více než tříhodinových megakoncertech doprovází.

Hlavní ozvučovací systém je z produkce L-Acoustics KARA / KIVA v sestavě 12 KARA na straně jako hlavní PA, doplněné na každé straně ještě outfill clusterem 6 KIVA plus 2 KILO. Pro zvýraznění nízkých frekvencí jsou na levé a pravé straně vystackovány vždy 4 subwoofery SB28 v klasickém uspořádání 2×2. Na subwooferech je na každé straně ještě položena dvojice nových středoformátových WST Constant Curvature reproboxů ARCS – 1 ARCS Focus a 1 ARCS Wide. Kompletní ozvučovací systém napájí 9 DSP řízených zesilovačů L-Acoustics LA8. Pro hlavní mix i mix monitorových cest byly použity britské digitální mixážní systémy DiGiCo: jako FOH DiGiCo SD Ten, na pozici „monitoráku“ osvědčená SD8. Audio signál je do pultů přenášen z digitálního I/O racku DiGiCo SD-Rack.

Pro snímání orchestru byly použity mimo jiné mikrofony Audio-Technica – čtyři kardioidní kondenzátorové mikrofony s klipsnou ATM350 pro snímání dechových nástrojů, dvojice kardioidních širokomembránových kondenzátorových mikrofonů AE3000 jako overheady a side-address kondenzátorový nástrojový ATM450 pro Hi-Hat.

Související produkty

Novinka

Modulární Line Source systém pro aplikace s dlouhým dosahem přes 35 m

  • Mezinárodně uznávaná Kara s Panflex technologií
  • Přidaná měnitelná směrovost a vylepšená polární stabilita
  • 4 integrované horizontální směrovosti

    70°/110° a 90°L/R)

Micro-line source array systém založený na WST technologii. 2 pásmový reprobox osazený 2× 6,5", 1× 1,5" reproduktory. Horizontální směrovost 100° od 500Hz, vertikální nastavitelná v rozsahu 0° – 15°.

Top produkt

High-Power Subwoofer s 2× 18" přímo vyzařující s bass reflex konstrukcí. Optimalizovaný pro frekvenční rozsah 25–200Hz. Kompatibilní se všemi L-Acoustics systémy. Pro použití se zesilovači LA8 a LA12X. Vhodný pro touring i pevné instalace.

ARCS WIDE je dvoupásmový pasívní WST Line Source Systém, osazený 12“ LF měničem a 3“ tlakovým driverem. Je navržen pro zajištění širokého zvukového pokrytí při použití menšího počtu reproboxů. Může být kombinován ve „WIFO“ hybridních clusterech, které umožňují práci v prostorově složitějších aplikacích.

ARCS FOCUS je dvoupásmový pasívní WTS Line Source Systém, osazený 12“ LF měničem a 3“ tlakovým driverem. Poskytuje úzké pokrytí, avšak vyšší SPL a long throw. ARCS FOCUS může být kombinován ve „WIFO“ hybridních clusterech, které umožňují práci v prostorově složitějších aplikacích.

Špičkové zesilovače s vestavěným DSP, networkingem a vzdáleným monitoringem. Špičkové 24bit převodníky, 130dB dynamický rozsah, 32bit SHARC DSP. 4 kanálový zesilovač 4× 1800W/4. Systém ochrany reproduktorů L-DRIVE.

Od svého uvedení na trh získaly pulty DiGiCo SD8 velkou oblibu v oblasti live ozvučování i oblasti pevných instalací, a to zejména díky své výjimečné všestrannosti. Se software Overdrive se úroveň SD8 z hlediska výkonu a flexibility ještě zvýšila.

Poslední generace DiGiCo I/O racků pro digitální konzole SD7. Kromě zásadní změny v rozvržení přináší nový SD-Rack až 192 kHz I/O převodníky s vysokým rozlišením a různé digitální formáty, zahrnující MADI, AES, ADAT a Aviom.

Pro potřeby živého ozvučení nabízí Audio-Technica dvě řady produktů – špičkovou řadu Artist Elite (AE) a dostupnější řadu Artist (ATM).