CityFest Pardubice 2016 s K2 a MQ300

Historicky první městský open air festival elektronické taneční hudby CityFest odstartoval poslední červnový víkend v areálu pardubické Tipsport Arény. Své nejlepší sety zde předvedli DJs patřící mezi absolutní světovou špičku. Kromě nejznámějších zástupců domácí taneční scény Audiorockers, Michaela Buriana, Richarda Reynoldse, Michaela C, Johna Cultera a Dj Flashe přijelo také šest top stars ze zahraničí – finská dvojice Super8 & Tab, Ilan Bluestone, Julian Jordan, Firebeatz, Jerome Isma-Ae a vrchol večerního programu na venkovní stagi – britské trio Above & Beyond.

Světové úrovni vystupujících odpovídaly i technické parametry obou stagí. Například ta venkovní byla osazena PA systémem L-Acoustics se dvěma hlavními clustery 12× K2, frontfilly ARCS a 20 subwoofery SB28. Pódiový odposlech, také L-Acoustics, byl postavený dle současného světového DJ standardu – 2 stacky, v každém 3× KARA + 2× SB18. Celý systém napájely standardní racky LA RAK, zásobované audio signálem z digitálního mixážního systému DiGiCo SD8–24 a dálkově spravované přes LA Network Manager. Pro nastavení, měření a analýzu zvuku použil systémový technik SW nástroj Rational Acoustics SMAART v8.

Světelný park čítal přes 60 hlav spot a wash, 20 stroboskopů, 23 blinderů a 13 10-ti lampových sunstripů. Vyššímu komfortu a spolehlivosti při jeho programování a řízení výrazně přispěl britský osvětlovací pult ChamSys MagicQ MQ300 Pro 2014, připravený hlavně pro finálové vystoupení headlinera venkovního programu – trio Above & Beyond. I zde se potvrdila jedna ze základních vlastností pultů ChamSys MagicQ – bezkonkurenční rychlost, s jakou je lze nakonfigurovat a naprogramovat pro jakákoliv živá vystoupení. Tvorba chybějící personality pro méně známé zařízení a úprava dvou personalit pro atypické módy spotů zabraly jen pár minut, programování prázdného pultu pro 90 minut trvající show Above & Beyond pak rovnou hodinu. A to je přesně to, co každý programátor a light operátor na časově kritických akcích typu festival ocení nejvíc – rychlá editace, rychlé přístupy ke všem funkcím, výkonné efekty a jednoduché odbavení při živém svícení. A samozřejmě spolehlivý a stabilní software.

Související produkty

MagicQ MQ300 Pro 2014 je pult s největším počtem playbackových faderů, což jej dělá ideálním řešením pro festivalová a touringová show. S 58 elektronicky popisovatelnými playbackovými fadery, podporujícími Cue stacky divadelního stylu, je MQ300 Pro mimořádně vhodný pro nestrukturovaná festivalová show, kde se může stát prakticky cokoliv – a také se to většinou stane.

Top produkt

K2 je 3-pásmový aktivní full-range element WST® line source systému s měnitelným zakřivením a nastavitelnou horizontální směrovostí. Obsahuje 4 vstupní sekce: 2 LF a 1 MF s jmenovitou impedancí 8 Ohmů a 1 HF s jmenovitou impedancí 16 Ohmů.

DiGiCo SD8–24 – výkon, obratnost a srozumitelnost digitální mixáže DiGiCo s technologií Stealth Digital Processing™. Zmenšená verze konzole SD8.

Top produkt

High-Power Subwoofer s 2× 18" přímo vyzařující s bass reflex konstrukcí. Optimalizovaný pro frekvenční rozsah 25–200Hz. Kompatibilní se všemi L-Acoustics systémy. Pro použití se zesilovači LA8 a LA12X. Vhodný pro touring i pevné instalace.

Modulární Line Source systém pro aplikace s dlouhým dosahem přes 35 m

  • Mezinárodně uznávaná Kara s Panflex technologií
  • Přidaná měnitelná směrovost a vylepšená polární stabilita
  • 4 integrované horizontální směrovosti

    70°/110° a 90°L/R)

Univerzální kompaktní subwoofer SB18 je navržen jako doplňková LF jednotka pro modulární WST line source a koaxiální systémy. Jeho použitím se spodní hranice frekvenčního pásma těchto systémů rozšíří na 32Hz.

Modulární touringový rack LA-RAK je základní element nové systémové architektury L-ACOUSTICS, postavený na DSP řízených zesilovačích LA8.

Top produkt

Jeden z nejpoužívanějších měřících nástrojů pro realizaci a analýzu akustických měření a měření zvukového vybavení na světě. Jeho úkolem je pomoci „live“ zvukařům optimálně linearizovat ozvučovací systémy během samotné produkce, což u většiny starších systémů analýzy není možné vzhledem k potřebě zavést do zvukového systému speciální, na poslech nepříjemné testovací signály. SMAART také asistuje zvukovým inženýrům při analýze výstupů z reproduktorů, zesilovačů a dalších audio zařízení a pomáhá jim s analýzou prostorové akustiky.