ChamSys MagicQ MQ300 Pro 2014

MagicQ MQ300 Pro 2014 je pult s největším počtem playbackových faderů, což jej dělá ideálním řešením pro festivalová a touringová show. S 58 elektronicky popisovatelnými playbackovými fadery, podporujícími Cue stacky divadelního stylu, je MQ300 Pro mimořádně vhodný pro nestrukturovaná festivalová show, kde se může stát prakticky cokoliv – a také se to většinou stane.

  • 64 virtuálních DMX rozhraní (Universes)
  • 58 Full playbacků
  • Výstup na externí monitor s vysokým rozlišením
  • Vestavěný Ethernet Switch
  • Vestavěný záložní zdroj UPS
  • SSD disk
  • Kompletní pult

Specifikace

DMX Universes: 64
Kanálů: 32768
Počet svítidel: až 32768
Počet Cue: 5000
Počet Cue stacků: 2000
Počet Palet: 3096
Počet Grup: 5000
Počet Show: virtuálně neomezený
Podpora media serverů: 50 (každý s odlišným obsahem)

Počet enkodérů: 8
Počet faderů: 13 + 48
Počet přímých DMX portů: 4
Počet síťových portů: 4
Počet USB portů: 4
Počet portů pro externí monitory: 2
Dvoubarevné stmívatelné LED lampičky: 4
Vstup napájení: 110 až 240 VAC
Rozměry (Š x H x V): 1315×580×180 mm

Hmotnost: 24 kg

Všech 58 faderů je rozděleno do 5 různých sekcí. Každá sekce má vlastní stránkování, dovolující výběr stránek pro různé typy zařízení, např. stmívače, otočné hlavy, LED nebo video.

Cue stacky moho být mezi ovládacími prvky snadno kopírovány a přesouvány tak, aby layout vyhovoval požadavkům jednotlivých operátorů. A pokud je playbackových faderů stále nedostatek, stačí připojit další MagicQ Playback Wingy, Execute Wingy nebo Extra Wingy. Série MagicQ Pro 2014 je třetí generace pultů MagicQ, vybavená známým flexibilním grafickým ovládacím rozhraním (GUI), konektivitou s libovolnými media servery a vestavěným media serverem pro ovládání LED zobrazovačů – tedy vším, co najdete u původních pultů MagicQ. MagicQ Pro využívá stejný software a formáty show jako původní pulty MagicQ, tím je zajištěna vzájemná kompatibilita všech pultů celé série MagicQ.

Díky masívnímu počtu 64 virtuálních DMX rozhraní, řízených a zpracovávaných „uvnitř pultu“ bez potřeby externích síťových procesorů, posouvá MagicQ Pro pomyslnou laťku zase o něco výš. 32768 kanálů v kompaktním balení, plně patchovatelných a prokazatelně běžících plnou rychlostí – na trhu opravdu není podobně kompaktní pult se srovnatelným výkonem. MagicQ Pro podporuje DMX protokoly ArtNet, Pathport nebo ACN Streaming. Navíc má 4 plně patchovatelné DMX výstupy přímo na zadním panelu.

MagicQ Pro má vestavěný vysokorychlostní Ethernet switch se 4 samostatnými trvanlivými kovovými konektory se zámkem Neutrik Ethercon, zajišťujícími snadné a spolehlivé připojení do sítě. Stejně jako u ostatních pultů MagicQ je Ethernet switch chráněný UPS, což umožňuje pultu a datovému přepínači zůstat v provozu i při výpadku napájení.

Plné ovládání divadelních Cue stacků prostřednictvím 58 faderů dělá ze složitých show snadnou práci. Nezávislé časování jednotlivých kanálů, plně nastavitelné efekty a on-screen editace Cue umožňují totální tvůrčí svobodu. Okna na monitoru zajišťují okamžitý přístup k paletám, efektům a řadě důležitých informací.

Vlastnosti

Volba Tracking / non-tracking
Knihovny Fixture, FX a Gel Library
Vestavěný Fixture Editor
Vestavěný Media Engine
LED pixel mapping
Fixture morphing a cloning

Rainbow colour picker (CMY, RGB, HSI)
Nezávislé časování Fade na libovolném kanále
Snadný fanning parametrů a časů
Konfigurovatelné fadery – HTP, LTP, Speed, Size, Masters
Theatre mark cues, split fades a Inhibit mastery

Síťová architektura Client/Server
Multiple console playback tracking
Vestavěný Web Server
Dálkové ovládání pultu
Podpora vizualizéru (včetně patch transferu)
Podpora Architectural Zoning a Day/Date

Vestavěný záložní zdroj UPS (~15 minut)
Klávesnice, myš a protiprachová přikrývka
Praktická opěrka na ruce a lokty
Volitelné rozhraní MIDI a SMPTE