Turné Daniela Landy 2011 s L-Acoustics a VARI*LITE

3. listopadu odstartoval Daniel Landa své nové turné nazvané Vozová hradba. Série čtyř koncertů začala v ostravské ČEZ Aréně, poté Vozová hradba cestovala přes Brno, Pardubice až do Prahy, kde mělo turné skončit. Pro obrovský úspěch byly nakonec přidány ještě dva koncerty, které se odehrají v únoru příštího roku na Slovensku, a to v Košicích a v Bratislavě. Kromě dnes již standardních systémů, jako je L-Acoustics nebo DiGiCo, byla na českém turné vůbec poprvé použita výkonná svítidla VL3500 z produkce americké společnosti Philips VARI*LITE.

S podtitulem Hrdost, odhodlání, síla chtěl Landa připomenout svou národnost. „Naposledy jsem živě vystoupil před třemi lety. Těším se zase na kontakt s fanoušky a nářez v podobě ohně a výbuchů na scéně,“ uvedl na tiskové konferenci před zahájením turné Daniel Landa, který letos v červnu převzal diamantovou desku za dvacetiletou spolupráci s EMI a více než milion prodaných alb.

Techniku dodala na turné ostravská touringová společnost, která se díky investicím do nejnovějších ozvučovacích a osvětlovacích systémů dostala mezi absolutní evropskou špičku. Pro ozvučení koncertů byl použit osvědčený systém L-Acoustics V-DOSC v konfiguraci LP s 12 reproboxy V-DOSC a 3 reproboxy dV DOSC jako downfill na straně. Před pódium byly na každou stranu umístěny tři čtveřice subwooferů L-Acoustics SB28 v kardioidním uspořádání, na kterých byly položeny frontfilly L-Acoustics ARCS. Jako outfill byl na každou stranu zavěšen cluster se 6 reproboxy L-Acoustics KUDO. Jevištní monitory byly také z produkce L-Acoustics, staré dobré známé 115XT HiQ. Celý systém napájely touringové racky LA-RAK, osazené DSP řízenými zesilovači L-Acoustics LA8. Hlavní mix byl prováděn na digitálním mixážním pultu DiGiCo D5. V rámci pražského koncertu byly použity také dva mixážní digitální pulty DiGiCo SD8. Jeden uvnitř Tesla arény a druhý v přenosovém voze firmy Professional Sound Petra Sýse, pro záznam zvuku pro připravované DVD. Kromě těchto „standardů“ ale bylo k vidění i několik novinek. Mezi ty zásadní patří osobní čtyřměničové In Ear monitory UE 11A, které si Daniel Landa objednal u naší společnosti PRO MUSIC a o kterých jsme Vás již informovali na našich webových stránkách, a zbrusu nová svítidla VARI*LITE VL3500 Wash – otočné hlavy americké produkce s výkonem 1500W. A právě o těchto svítidlech, prvních dojmech a zkušenostech bude naše další News. O své pocity se s námi podělí osoba nejpovolanější – mistr světel společnosti High Lite Touring Ivo Mechel. Budeme se těšit.

Související produkty

High-Power Subwoofer s 2× 18" přímo vyzařující s bass reflex konstrukcí. Optimalizovaný pro frekvenční rozsah 25–200Hz. Kompatibilní se všemi L-Acoustics systémy. Pro použití se zesilovači LA8 a LA12X. Vhodný pro touring i pevné instalace.

Špičkové zesilovače s vestavěným DSP, networkingem a vzdáleným monitoringem. Špičkové 24bit převodníky, 130dB dynamický rozsah, 32bit SHARC DSP. 4 kanálový zesilovač 4× 1800W/4. Systém ochrany reproduktorů L-DRIVE.

Modulární touringový rack LA-RAK je základní element nové systémové architektury L-ACOUSTICS, postavený na DSP řízených zesilovačích LA8.

Od svého uvedení na trh získaly pulty DiGiCo SD8 velkou oblibu v oblasti live ozvučování i oblasti pevných instalací, a to zejména díky své výjimečné všestrannosti. Se software Overdrive se úroveň SD8 z hlediska výkonu a flexibility ještě zvýšila.

Sluchátka kombinují 4-měničový systém ve spojení s 3-pásmovým crossoverem, to je řadí na první místo na trhu profesionálních In Ear sluchátek.

VL3500 Wash™ je nejnovějším členem řady svítidel VARI*LITE série 3000™. S výstupním světelným tokem překračujícím 50 000 lumenů, novými možnostmi ovládání barev a tvarování světelného paprsku nastavuje toto svítidlo vysokou laťku pro ostatní svítidla wash.