Festivalové léto s L-Acoustics

Pomalu končící festivalová sezóna 2016 opět přinesla několik zajímavých zjištění. Zaprvé, ozvučovací systémy L-Acoustics si stále drží své dominantní postavení na trhu – stejně jako několik předchozích let hrály na většině velkých koncertních a tanečních akcích, jako jsou tradiční festivaly Metal Fest, Votvírák, Top Fest, Pohoda, Obscene Extreme nebo Masters of Rock. Dále projely Čechy a Moravu s festivaly České a Moravské hrady CZ, zúčastnily se kultovních multižánrových festivalů Colours of Ostrava a Trutnoff nebo rozjely například premiérový ročník městského tanečního festivalu CityFest v Pardubicích. A to není výčet zdaleka úplný.

Letošní festivalové léto se navíc potkalo s několika dalšími velkými projekty. Na úvod sezóny to bylo velmi úspěšné turné Paľa Habery a kapely Team, na které navázala trojice vyprodaných koncertů legendární skupiny Lucie, oba projekty odehrané na systém L-Acoustics K1/K2. Právě na Lucii v plzeňském Lochotíně jsme došli k dalším zásadním zjištěním – vzít do našeho portfolia motory Stagemaker, které na koncertě poháněly různě se naklápějící video panely LED, byl opravdu dobrý krok, a obě aktuální novinky L-Acoustics, pódiové monitory X15HiQ a referenční subwoofery KS28, jsou jedním slovem neskutečné. Nádherně čistý a dynamický zvuk KS28 vzbudil zaslouženou pozornost nejen u zvukových techniků a posluchačů, slova uznání zazněla i z úst muzikantů, a to těch nejlepších. Geny K1 se zkrátka nezapřou. Na multikulturním open air festivalu Trutnoff se nám podařilo v pauze mezi koncerty trochu vyzpovídat systémového technika společnosti High Lite Touring Radka Lesu, který na adresu KS28 mimo jiné řekl: „KS28 se vyznačuje hodně velkou citlivostí, umí 143 dB SPL. Stejně jako její předchůdce má šedesátkový i stovkový preset, na rozdíl od něj však chodí až do 25 Hz a váží pouhých 79 kg. Zvuk KS28 je extrémně čistý a dynamický, navíc procesing LA12X umožňuje precizní nastavení systému s maximálně vyrovnaným SPL po celé pokrývané ploše.“

Na plzeňském koncertu Lucie bylo nových KS28 celkem 24. Jen pro zajímavost, na největším z trojice koncertů je doprovodil ozvučovací systém L-Acoustics čítající dále 48× K1, 16× K1-SB, 24× K2, 16× SB28, 42× Kara, 12× X15 HiQ a 6× SB18. Systém napájely LA RAKy ve složení 20× LA RAK a 2× LA RAK II. Měření a analýza se prováděly za pomoci měřícího software SMAART a měřícího mikrofonu Rational Acoustics.

Výběr z toho nejzajímavějšího najdete na přiložených fotografiích.

Foto credit: Pro Music, Rock&Pop, Martin Magál, Martin Novák, Colours of Ostrava, Metalfest

Související produkty

Top produkt

Referenční subwoofer, vyvinutý jako rozšíření frekvenčního rozsahu velkoformátových systémů. Základem KS28 jsou dva 18" měniče s velkou výchylkou a přímým směrováním.

Top produkt

Zkušenosti s technologií WST a nejnovější výzkumy L-ACOUSTICS ® jsou základem Line source K1, určeného pro svůj bezprecedentní výkon pro ozvučení venkovních festivalů a koncertů na stadionech.

Top produkt

K2 je 3-pásmový aktivní full-range element WST® line source systému s měnitelným zakřivením a nastavitelnou horizontální směrovostí. Obsahuje 4 vstupní sekce: 2 LF a 1 MF s jmenovitou impedancí 8 Ohmů a 1 HF s jmenovitou impedancí 16 Ohmů.

ProSoundWeb Readers' Choice 2016
Top produkt

Referenční pódiový monitor z koaxiální série X od L-ACOUSTICS s rozsahem od 55 Hz do 20 kHz.

Model X15 HiQ je dvoupásmový bi-amp reprobox osazený driverem s 3“ membránou, doplněným o 15“ nízkofrekvenční měnič v koaxiálním uspořádání, v bassreflexové ozvučnici s laminárními průduchy.

Top produkt

Léta zkušeností s technologií WST a nejnovější výzkumy L-ACOUSTICS ® jsou základem Line source K1, určeného pro svůj bezprecedentní výkon pro ozvučení venkovních festivalů a koncertů na stadionech.

Top produkt

DSP řízený zesilovač s výstupním výkonem 12 000 W. Spínaný zdroj ovládaný pomocí DSP, pokročilé korekce power faktoru, 4 vstupy / 4 výstupy, posílené DSP zdroje, připraven na AVB/TSN.

STAGEMAKER SR – nová generace elektrických řetězových zdvihacích motorů speciálně vyvinutých pro podiovou techniku. Jedná se o jedinou modelovou řadu na trhu, standardně vybavenou dvojitou brzdou, sklopnými ergonomickými držadly a ochrannými gumovými prvky.