Zimní stadion v Trutnově zahájil sezónu s novým ozvučením Bell

Během letní přestávky prošla část vybavení trutnovského zimního stadionu dlouho očekávanou omlazovací kůrou. Novou sezonu tak stadion zahájil s kompletně přestavěným boxem časoměřičů, zbrusu novým panelem časomíry a moderním ozvučovacím systémem Bell / Audio-Technica.

Hokejová hala, kde se ročně sehraje několik mezistátních utkání českých mládežnických reprezentačních družstev, je hojně využívána pro hokejová soustředění, školy bruslení, tréninky krasobruslení všech věkových kategorií a samozřejmě veřejné bruslení. V letních měsících se zde pořádají koncerty a různé sportovní a společenské akce. Nový ozvučovací systém Bell a přenosná zvuková režie, umožňující odbavování libovolné akce ze zcela přestavěného boxu časoměřičů, nejen zvyšují komfort obsluhy samotného systému, ale přinášejí i výrazné zlepšení srozumitelnosti mluveného slova a poslechové kvality hudebního doprovodu. Navíc dva špičkové bezdrátové mikrofony s anténní distribucí Audio-Technica dovolují živé moderování z kteréhokoliv místa v hale, což může dát pořádaným akcím zcela nový rozměr.

Společnost PRO MUSIC, s.r.o., výherce tendru na rekonstrukci ozvučovacího systému, nahradila dvanáct původních reproboxů napájených z jediného výkonového analogového zesilovače celkem dvaceti čtyřmi „outdoorovými“ reproboxy BELL V2.300, rozdělenými do dvou souvislých řad – jedné na východní straně haly, druhé na západní. V každé řadě je šest rovnoměrně rozmístěných párů, přičemž v každém páru jsou reproboxy otočeny „zády“ k sobě tak, aby jeden zářil na tribunu, druhý na ledovou plochu. Pozičně i funkčně je tedy celý systém rozdělen na čtyři nezávisle regulované zóny: tribuna západ, ledová plocha západ, ledová plocha východ a tribuna východ. Z hlediska úrovní je systém řešen jako nízkoimpedanční, napájený šesti dvoukanálovými zesilovači BELL SMP 1300QX, které jsou standardně vybaveny spínanými napájecími zdroji s měkkým náběhem, koncovými stupni ve třídě H a vestavěným DSP procesingem nastavitelným přímo z panelu zesilovače nebo pomocí PC přes rozhraní RS-485. O zpracování a distribuci audio signálu z mikrofonů, PC, mobilní režie, tuneru a dalších audio zdrojů se stará matrixová mixážní jednotka BELL ZX 1024. Bezdrátové mikrofony jsou z produkce japonské společnosti Audio-Technica. Konkrétně se jedná o dva sety ATW3141b nejvyšší série 3000, obsahující plně diverzitní UHF přijímače pro 1001 frekvencí a ruční vysílače osazené kvalitními kardioidními dynamickými mikrofonními vložkami jako mají mikrofony AE4100. Kvalitní přenos z libovolného místa stadionu zajišťuje dvojice směrových antén Audio-Technica ATW-A49, připojená přes pár UHF zesilovačů ATW-B80 a distribuční systém ATW-DA49 ke vstupům obou přijímačů. Stejné značky je i mikrofon používaný v boxu časoměřičů. Tentokrát se jedná o klasický dynamický hyperkardioidní ATM-610a, upevněný do skládacího stolního ministativu König Mayer. Mikrofon může být spojený s hlavní režií buď přímo nebo přes mobilní režii s vlastním přehrávačem Tascam a mixážní jednotkou Alesis iMultimix 9R. Pro instalaci byly použity značkové instalační kabely Klotz a konektory Neutrik.

Více informací o instalaci i použitých produktech najdete na http://www.promusic.cz nebo přímo v sídle společnosti PRO MUSIC, s.r.o.

Související produkty

2-pásmový pasivní reprobox, osazený 1× 12" + 1" CD Horn, výkon – 300 / 600W Systém v patentovaném dvou-jádrovém obalu. Počasí odolný design.

Zesilovač SMP1300QX o výkonu 650 + 650W / 4Ω a 325 + 325W / 8Ω se vyznačuje kvalitním processingem, přirozeným zvukem a komplexním digitálním managmentem. Tento zesilovač je vhodný pro různé typy mobilních či instalovaných PA systémů.