NBC Olympics volí pro přenosy z Olympijských her 2016 v Riu mikrofony a sluchátka Audio-Technica

NBC Olympics, divize televizní sítě NBC Sports Group, zvolila mikrofony, broadcast headsety a monitorovací sluchátka Audio-Technica pro své přenosy z 31. Olympijských her v brazilském Rio de Janeiru. Hry odstartovaly už první srpnový pátek a potrvají až do neděle 25. srpna 2016.

Produkty Audio-Technica snímají a monitorují veškeré audio aspekty her, od detailních zvuků vznikajících při samotných soutěžích, přes hluk produkovaný fandícími diváky, až po komentáře a analýzy sportovních odborníků či rozhovory se sportovci. Krátké stereofonní puškové mikrofony Audio-Technica BP4027 a BP4029 jsou upevněny přímo na kamerách, aby sledovaly snímanou akci z co největší blízkosti. Stereo mikrofony s velkoplošnou membránou AT4050ST a X/Y stereo mikrofony BP4025 zachytávají zvuky okolí. Jsou osazeny na různých místech a vytvářejí realistickou zvukovou kulisu pro živé přenosy. Hlasatelé na stanovištích s přenosem audio signálu po IP používají stereofonní broadcastové hlavové sady BPHS1, které umožňují značné oddělení jejich hlasu od okolního hluku. Jako reportážní mikrofony pro interview s atlety, sportovními odborníky a dalšími hosty slouží ruční kardioidní dynamické mikrofony s prodlouženou rukojetí BP4001. Profesionální monitorovací sluchátka ATH-M50× se používají ve střižnách, pro monitoring bezdrátových mikrofonních přijímačů a podružných mixážních konzolí a v dalších poslechově kritických aplikacích. “Jsme hrdi na naši roli v pokračujícím vývoji přenosových a vysílacích audio technologií, evoluci, která učinila stereofonní mikrofony nedílnou součástí snímání zvuku a jeho vysílání. Průmysl neustále posouvá laťku a my se těšíme, že v budoucnu nabídneme nová řešení pro snímání zvuku s vysokým rozlišením,” řekl Michael Edwards, víceprezident pro vývoj produktů a rozvoj trhu Audio-Technica US. “NBC se na Audio-Technicu vždy spoléhala, že pomůže zachytit reálné zvuky Olympijských her, včetně atmosféry obklopující jednotlivá sportoviště,” řekl Karl Malone, ředitel zvukového designu NBC Sports & Olympics. “Audio-Technica usilovně pomáhala NBC tento cíl plnit a my se už těšíme, že to samé spolu uděláme i tento rok.”

O NBC Olympics NBC Olympics, divize televizní sítě NBC Sports Group, je odpovědná za výrobu, program a propagaci přenosů z olympijských her prostřednictvím televizní sítě NBC Universal. Divize je známá svým přínosem v oblasti olympijských přenosů, cenami ověnčenou produkcí a schopností seskupovat největší publikum v historii americké televize. Více informací o pokrytí NBC Olympics na letošní Olympiádě v Riu najdete na http://nbcsportsgrouppressbox.com/.

O společnosti Audio-Technica Audio-Technica, slavící po celém světě vice než 50 let zvukové dokonalosti, je předním inovátorem v oblasti snímacích technologií. Je známá především jako konstruktér a výrobce špičkových mikrofonů, bezdrátových mikrofonů, sluchátek, mixážních jednotek a elektroniky pro audio průmysl. Mezi nejznámější uživatele mikrofonů a sluchátek Audio-Technica patří Metallica, Gwen Stefani, Linkin Park, Rudimental, Faithless, Pendulum, Royal Blood, James Bay, Enter Shikari, You Me At Six a Deaf Havana.

Související produkty

Pro použití v odvětví produkce a vysílání má Audio-Technica velmi široké portfolio produktů.

Vytvořen speciálně pro živé vysílání zpráv, sportu, rozhovorů či interview. robustní konstrukce headsetu nabízí věrnou, velmi dobře srozumitelnou a detailní hlasovou reprodukci. Uzavřené náušníky těsnící od okolního hluku a vysoce výkonný dynamický mikrofon usazený na ohebném husím krku.