Kryštof inzeruje s L-Acoustics a Vari*Lite

Poslední ze čtveřice koncertů halového turné Inzerát Agrofert Tour skupiny Kryštof proběhl v pátek 22. února v pražské Tipsport Aréně. Totálně vyprodaná hala zažila jeden z nejúžasnějších koncertů, jaké kdy česká kapela svým fanouškům nabídla. A my, spolu s L-Acoustics a Vari*Lite, jsme byli u toho.

Kryštof, stále patřící mezi nejoblíbenější tuzemské kapely, zakončil svou Inzerát Agrofert Tour ve stylu hvězd světového formátu. Vyprodaná hala, nenásilný a velmi povedený vstup Jarka Nohavici, nadšené reakce kritiky i fanoušků. Tak lze stručně charakterizovat nejen poslední koncert v pražské Tipsport Aréně, ale celé právě proběhlé tour skupiny Kryštof. Kromě dobře odvedeného muzikantského řemesla, několika salv konfet, „útoku krvinek“ v podobě vypuštění červených a bílých balónků a precizních prostřihů na obří LED stěně, kdy v jednu chvíli na obrazovce dokonce zpívali fanoušci a spřátelení herci a zpěváci text současně s kapelou, přišla na řadu i nějaká ta legrace a téměř na závěr předávačka platinové desky.

U naprosté většiny podobných koncertů a turné jsme si zvykli vídat a hlavně slýchat francouzské ozvučovací systémy L-Acoustics. Stejně tomu bylo i v případě Inzerát Agrofert Tour skupiny Kryštof. Její technická produkce nasadila celkem 44 velkoformátových WST Line source boxů K1, 8 subbasových jednotek K1SB, 24 modulárních WST Line Source boxů KARA, 22 subwooferů SB28 a 40 DSP řízených zesilovačů LA8. Rozmístění a konfigurace jednotlivých clusterů jsou vidět na přiložených záběrech z ostravského a pražského koncertu.

Na české poměry byla velmi nadstandardní vizuální stránka všech koncertů. Velkoplošná videoprojekce využívala stejné semitransparentní panely, jaké byly k vidění na posledním turné skupin Elán a Olympic. Projekční plocha byla složená ze šesti stejně velkých pojízdných segmentů, které během produkce měnily svou vzájemnou polohu. Za videopanely pak byly na „žebříkách“ zavěšeny otočné LED světlomety, stroboskopy a blindery, svítící podle momentální konfigurace buď skrz tyto panely nebo mezerou mezi nimi. Efektní videoobsah kombinovaný s dobře připravenou světelnou show a skvělým výkonem muzikantů vytvořily dohromady jedinečný celek, který mnohatisícové publikum ocenilo bouřlivými ovacemi.

No, a malá otázka na závěr: Poznáte, které výbojkové světlomety se jako jediné dokázaly prosadit vedle doslova zářící LED projekce? Pokud hádáte Vari*Lite VL3500 Wash, hádáte správně.

Související produkty

Top produkt

Zkušenosti s technologií WST a nejnovější výzkumy L-ACOUSTICS ® jsou základem Line source K1, určeného pro svůj bezprecedentní výkon pro ozvučení venkovních festivalů a koncertů na stadionech.

Top produkt

Léta zkušeností s technologií WST a nejnovější výzkumy L-ACOUSTICS ® jsou základem Line source K1, určeného pro svůj bezprecedentní výkon pro ozvučení venkovních festivalů a koncertů na stadionech.

Modulární Line Source systém pro aplikace s dlouhým dosahem přes 35 m

  • Mezinárodně uznávaná Kara s Panflex technologií
  • Přidaná měnitelná směrovost a vylepšená polární stabilita
  • 4 integrované horizontální směrovosti

    70°/110° a 90°L/R)

High-Power Subwoofer s 2× 18" přímo vyzařující s bass reflex konstrukcí. Optimalizovaný pro frekvenční rozsah 25–200Hz. Kompatibilní se všemi L-Acoustics systémy. Pro použití se zesilovači LA8 a LA12X. Vhodný pro touring i pevné instalace.

Špičkové zesilovače s vestavěným DSP, networkingem a vzdáleným monitoringem. Špičkové 24bit převodníky, 130dB dynamický rozsah, 32bit SHARC DSP. 4 kanálový zesilovač 4× 1800W/4. Systém ochrany reproduktorů L-DRIVE.

VL3500 Wash™ je nejnovějším členem řady svítidel VARI*LITE série 3000™. S výstupním světelným tokem překračujícím 50 000 lumenů, novými možnostmi ovládání barev a tvarování světelného paprsku nastavuje toto svítidlo vysokou laťku pro ostatní svítidla wash.