DiGiCo stylově oslavilo 20.ročník festivalu Coachella

Hudební festival Coachella je pátým největším hudebním festivalem na světě, kam jsou lístky beznadějně vyprodané během několika hodin. Ročně jej v kalifornské poušti navštíví v průměru 125 tisíc lidí a například letos se na 7 stagích se vystřídalo přes 160 umělců.

Americká rentalová firma Rat Sound má na Coachelle zvuk pod palcem již několik let. A ani letos tomu nebylo jinak. Produkce se jako obvykle spolehla na osvědčenou kvalitu SD řady digitálních mixážních pultů DiGiCo. Na celkem 7 stagích bylo nasezeno 8 konzolí DiGiCo SD10 na FOH a 8 kusů SD12 na monitorech. Na dvou hlavních stagích (Coachella a Outdoor) byly navíc dva páry SD10 a SD12. Veškeré SD10 byly propojeny s Waves a celkem bylo použito 14 SD racků. Na menší stagi Yuma byla také přítomná kompaktní DiGiCo SD11.

Všem zvukovým inženýrům bylo také k dispozici profesionální zázemí v podobě DiGiCo kanceláře. Zájemci si tam mohli vytvářet, měnit nebo jenom překontrolovat svoje show fily „nanečisto“ a měli tak jistotu, že na živo půjde všechno jako po másle. „Za dobu konání festivalu naši kancelář využilo 38 zvukových inženýrů, z toho 17 z nich programovalo přímo na konzoli,“ říká členka týmu Rat Sound, Melody Marie DePree. „Největší zájem byl o SD10, na které pár inženýrů strávilo i několik hodin. Bylo skvělé, že kluci Matt Larson a Taidus Vallandi z DiGiCo byli všem po ruce a uměli se vším poradit.“

V kvalitě péči o zákazníky byla britská firma DiGiCo vždy o krok dál. Ani letos tomu v případě Coachelly nebylo jinak a týden před samotným konáním festivalu přijeli do sídla společnosti Rat Sound zástupci z DiGiCo, kteří pro místní zvukové inženýry uspořádali trénink a podělili se s nimi o ty nejnovější technologické inovace. „Naši zaměstnanci byli z tréninku nadšení!“ Říká Jon Monson, který v Rat Sounds pracuje jako Systems Coordinator. „Když jsme před sebou měli všechny konzole, které byly určené pro festival, mimo jiné i nejnovější Quantum SD7, spočítali jsme, že zhruba 75% veškeré hudby bude mixováno právě na konzolích DiGiCo. Pro všechny z nás bylo super, že jsme si mohli osvěžit naše znalosti o SD řadě. Během festivalu jsme pak byli na 100% připraveni, což všem výrazně ulehčilo práci.“ Slova svého kolegy podpořil také Bjarne Hemmingsen, který měl na starosti hlavní stage. „Velmi jsem ocenil jejich podporu. Kluci nám byli k dispozici po celou dobu konání festivalu. Pomáhali nám třeba při patchingu vstupů a výstupů a k tomu zaučovali ty zvukaře, kteří s pulty DiGiCo ještě neměli tolik zkušeností.“ Na závěr pak DePree vypočítává důvody, proč jsou pulty DiGiCo v Rat Sound již standardem. „Za prvé fakt, že je to nejvíce používaná riderová konzole, dále jejich zvuk, spolehlivost, technická podpora…prostě všechno dohromady!“

Z výše uvedeného je jasné, že koupí konzole DiGiCo to nekončí. Britská firma je známá pro svůj špičkový technický servis, který poskytuje na světových hudebních festivalech. A pozor, letos se poprvé se stane součástí i Česká republika! S vedením DiGiCo se nám podařilo dohodnout technickou podporu zvukového osazení hlavní stage festivalu Colours of Ostrava! My budeme samozřejmě u toho, proto v červenci sledujte naše sociální sítě, kde vás budeme o všem informovat!