Česká televize volí ozvučovací systém L-Acoustics

Francouzské ozvučovací systémy L-Acoustics již několikátý rok opanují drtivou většinu hudebních a tanečních festivalů či koncertních turné. Stále častěji bývají instalovány i v prostorách poněkud „serióznějších“, jako jsou například sály divadel, uměleckých škol a konzervatoří. K naší velké radosti se v červnu letošního roku objevila značka L-Acoustics také v hledáčku České televize, která si nakonec doplnila svůj studiový a mobilní zvukový park o aktivní koaxiální systémy L-Acoustics 112P, 108P a subwoofery L-Acoustics SB15P.

L-Acoustics 112P a 108P jsou kompaktní, ale velmi výkonné dvoupásmové reproboxy s vestavěným výkonovým zesilovačem a DSP speaker managementem. Větší 112P má výkon 1000 W a maximální SPL 131 dB. Nízkoprofilová, basreflexem laděná ozvučnice je osazena 12“ nízkofrekvenčním měničem s koaxiálně umístěným tlakovým driverem s 3“ membránou. Kompaktnější reprobox 108P je osazený koaxiální soustavou s 8“ nízkofrekvenčním měničem a tlakovým driverem s 1,5“ membránou. Celkový výkon je 760 W a maximální SPL 125 dB. Koaxiální uspořádání měničů produkuje u obou modelů osově souměrnou kuželovou směrovou charakteristiku s vyrovnanou tónovou odezvou bez sekundárních laloků v celém frekvenčním pásmu. To se v praxi projevuje výjimečnou odolností vůči akustické zpětné vazbě, zejména při použití reproboxů jako jevištní monitory. Oba uvedené systémy je možné osadit na trubkové stojany, pomocí příslušného držáku zavěsit nebo díky speciálnímu tvaru ozvučnice použít jako jevištní monitory s osou záření 30° od horizontální roviny. .

Pro rozšíření spodní hranice přenášeného pásma 108P a 112P až na 40 Hz slouží kompaktní aktivní subwoofer L-Acoustics SB15P, osazený přímo vyzařujícím 15“ měničem s kmitací cívkou o průměru 4“. Také SB15P má integrovaný zesilovač a DSP management. Výkon zesilovače je 1000 W a maximální SPL subwooferu 131 dB.

Česká televize zakoupila celkem 8 reproboxů 108P, 4 boxy 112P a 2 subwoofery SB15P, a to včetně příslušného počtu zakázkových transportních case a na míru vyrobených reproduktorových a hybridních reproduktorových / napájecích propojovacích kabelů KLOTZ s konektory Neutrik a „heavy-duty“ vidlicemi ABL.

Více informací o koaxiálních systémech L-Acoustics najdete na našem webu promusic.cz, kde si můžete stáhnout i nezávislý test magazínu MUSIC STORE.

Související produkty

Kompakntí aktivní subwoofer ideální pro sidefill a monitoring nebo pevné instalace. Přímo vyzařující 1× 15" bass reflex konstrukce. Integrovaný zesilovač 1000W (8Ω).

Aktivní 2 pásmový koaxiální reprobox s integrovaným zesilovačem. Osazení 1× 8" a 1× 1,5" reproduktory. 100° kónická směrovost. Integrovaný zesilovač 500W (4Ω – LF) + 250W (8Ω – HF). Vhodný pro touring i pevné instalace.

Top produkt

Aktivní 2 pásmový koaxiální reprobox s integrovaným zesilovačem. Osazení 1× 12" a 1× 3" reproduktory. 90° kónická směrovost, integrovaný zesilovač 1000W (8Ω). Vhodný pro touring i pevné instalace jako FOH, fill nebo monitor i do distribuovaných systémů.