Budoucnost W-DMX a CRMX – co je před námi? Přečtěte si rozhovor s Alexanderem Hellstromem

Od březnové akvizice, kdy společnost Wireless Solution vstoupila pod křídla LumenRadio, mají obě společnosti stejného vlastníka, stejného generálního ředitele (CEO) a dokonce sdílejí některé technické znalosti. Obě firmy dohromady pak představují soupeře těžké váhy na trhu bezdrátových technologií DMX. Jaké jsou ale plány obou společností a jaký to bude mít vliv na Vás jako koncové zákazníky a uživatele CRMX nebo W-DMX?

Abychom získali další informace, požádali jsme o rozhovor Alexandra Hellstroma, generálního ředitele společnosti Wireless Solution a LumenRadio:

Někteří lidé mohou být překvapení akvizicí LumenRadio a Wireless Solution – můžete se s námi podělit o pár aspektů, které vedly k rozhodnutí LumenRadio získat Wireless Solution?

A.H.: Láska k bezdrátové technologii je u lidí stojících za LumenRadio i Wireless Solution velmi silná. Obě společnosti v průběhu let přispěly k transformaci osvětlovacího průmyslu a mají velké zkušenosti i odborné znalosti v oblasti bezdrátové komunikace a inženýrství. Jelikož obě tyto společnosti mají komplementární produkty a řešení a geograficky různorodou, a do značné míry se nepřekrývající, zákaznickou základnu, dává rozhodnutí spojit své síly velký smysl.

Je to téměř 9 měsíců, co společnost LumenRadio převzala Wireless Solution – jaká to byla doba?

A.H.: Vzhledem k současné COVID situaci, která se hned po dokončení akvizice obrátila k horšímu, to bylo samozřejmě velmi náročné období nejen pro nás, ale pro celý zábavní průmysl jako celek. Protože téměř všechny živé produkce byly zrušeny nebo odloženy, mnoho našich zákazníků velmi trpělo a díky tomu logicky i my. V poslední době jsme však zaznamenali některé pozitivní signály z filmového a broadcast průmyslu, kde se situace pomalu zlepšuje a začíná se točit více filmů a TV pořadů. Další oblastí, kde vidíme postupné zlepšení, je architektonické osvětlení. Tam se ve srovnání se stavem před COVID pandemií poptávka po našem typu řešení dokonce zvýšila.

Podíváme-li se na obě značky CRMX a W-DMX – budou obě nabízeny i v budoucnu?

A.H.: Já vidím budoucnost, kde Wireless Solution i LumenRadio nadále nabízejí své produkty W-DMX a CRMX odděleně, kdy si každá značka udržuje svoji vlastní obchodní identitu a dodává do různých segmentů trhu. Produkty budou stejně jako dřív prodávány vlastními silami a oběma značkám zůstanou po celém světě i jejich vlastní nezávislé distribuční sítě. My budeme stavět na silných stránkách obou značek a do tohoto trhu nadále investovat, abychom s dalšími novými produkty a řešeními udělali bezdrátový DMX ještě dostupnější a atraktivnější.

Vzhledem k tomu, že vlastníkem Wireless Solution je nyní LumenRadio, může trh očekávat nějakou kompatibilitu těchto dvou technologií?

A.H.: Během tohoto prvního období od akvizice jsme se u každé značky zaměřili hlavně na produkty pro koncové uživatele a zkoumali, jak tyto dvě značky co nejlépe umístit na trh a co je u kterých produktů třeba změnit nebo vylepšit. Během tohoto procesu jsme také přemýšleli, jak by mohla vypadat kompatibilita mezi oběma značkami. S velkou radostí mohu oznámit, že první kroky jsme již podnikli. A zákazníci je mohou vidět už dnes, u nové generace end-user produktů W-DMX G6, které mohou být na přání vybaveny plnou kompatibilitou s CRMX. Na kompatibilitě obou značek budeme dále pracovat, kdy například začátkem roku 2021 LumenRadio a produkty CRMX představí oficiální podporu W-DMX.

Takže na straně koncových uživatelů kompatibilita bude – ale co s kompatibilitou u OEM zákazníků?

A.H.: Pokud jde o potenciální kompatibilitu na straně OEM, zkoumáme, jak se tam obě značky a technologické platformy případně srovnají. Zahájili jsme na toto téma diskuzi, během které oslovíme i naše největší OEM partnery a budeme chtít znát jejich názory a vyjádření. Očekávám, že více informací budu mít někdy v průběhu tohoto roku.

Když se podíváte do své křišťálové koule, vidíte, co se stane s naším trhem v roce 2021?

A.H.: “Bohužel si myslím, že máme před sebou další obtížný rok. Speciálně v oblasti „live“ produkcí, kde neočekávám žádné významné zlepšení, dokud nebude k dispozici vakcína, která by lidem umožnila se opět bezpečně scházet ve větších počtech. Pokud jde o film a TV pořady, vzhledem k preventivním a bezpečnostním opatřením, která toto odvětví přijalo a implementovalo, očekávám mírné oživení – jak velké bude, těžko říct. Navíc si myslím, že to bude vždy případ „touch-and-go“ v závislosti na tom, jak se bude pandemie dále vyvíjet. My v obou společnostech tyto „prostoje“ využijeme pro další vývoj naší produktové nabídky s cílem přinést během následujících 12 až 24 měsíců několik nových verzí a inovací produktů.“

Nějaký vzkaz, který byste chtěl závěrem sdělit našim zákazníkům?

A.H.: 2020 byl bláznivý rok, ale vítr se jednou otočí. Těšíme se na budoucnost, kde náš průmysl i naši zákazníci začnou opět vzkvétat.

Pro další informace sledujte náš web www.promusic.cz nebo volejte přímo společnost PRO MUSIC, s.r.o., výhradního zástupce Wireless Solution pro Českou republiku a Slovensko.