Luminex Network Inteligence míří na český a slovenský trh

Luminex Network Inteligence je belgický výrobce zařízení pro distribuci dat v profesionálních audio, video a osvětlovacích aplikacích, především v zábavním průmyslu. Nabízí ucelenou řadu touringových a instalačních síťových switchů, převodníků/nodů a DMX splitterů, přinášejících AV designérům a technikům špičkovou technologii pro budování kompletního systému distribuce dat pro akce libovolného rozsahu. Hlavním cílem společnosti je zajistit, aby nasazení profesionální AV sítě bylo co nejjednodušší, a to dokonce bez potřeby jakýchkoliv IT znalostí. Plug-and-play switche GigaCore jsou právě takové. Dodávají se již kompletně přednastavené pro přenos všech běžně používaných světelných a audio protokolů, jako jsou Milan (AVB), Dante, RAVENNA / AES67, Art-Net, MANet, PTP V2 a mnoho dalších.

GigaCore switche

Díky switchům GigaCore už nemusíte utrácet peníze za IT odborníky a ztrácet drahocenný čas programováním sítě. Všechny switche jsou přednastavené a testované pro přenos všech běžně používaných světelných, zvukových a video protokolů. Díky intuitivnímu webovému rozhraní je nastavení sítě záležitostí několika sekund.

GigaCore 12, 14R, 16XT a 16RFO – skvělé řešení pro touring a live eventy

Většina moderních zařízení používaných dnes v zábavním a AV průmyslu nabízí síťové připojení. Pro zajištění bezproblémového provozu s plným využitím všech výhod síťování je nejlepším řešením připojit vaše oblíbené síťové zařízení k výkonnému a spolehlivému datovému přepínači – Ethernet switchi.

Produktová řada GigaCore se skládá ze čtyř modelů navržených tak, aby zvládly i nejnáročnější AV instalace. Od turné až po pevné instalace nabízí spolehlivou a uživatelsky přívětivou platformu pro přenos jakéhokoliv průmyslového IP protokolu pro zvuk, světla nebo video, s rychlostí metalického kabelu. Jsou tak ideálním řešením pro touring, live eventy a pevné instalace.

GigaCore 26i – jasná volba pro pevné instalace

GigaCore 26i představuje cenově přijatelné řešení v případech, kdy je vyžadováno velké množství síťových portů. Switch disponuje stejnými funkcemi jako celá produktová řada GigaCore a je mimořádně vhodný pro pevné AV instalace. Má celkem 24 Gigabitových portů a 6 SFP slotů umístěných na čelním panelu, přičemž každý port je vybaven barevnými LED indikátory zobrazujícími jeho stav a funkci (například PoE, redundanci nebo přiřazení ke skupině). Do SFP slotů je možné osadit moduly se Single Mode nebo Multi Mode optikou a dosáhnout tak bezpečného přenosu dat na vzdálenost až 10 km. Konfiguraci lze snadno provést přes velmi intuitivní webové rozhraní. Switch se dodává ve verzi s PoE+ nebo bez.

Všechny switche řady GigaCore jsou ověřeny a doporučovány jako preferované síťové řešení všemi klíčovými výrobci z celého světa. Proto je GigaCore 26i ideální volbou pro výstavbu distribuční datové sítě ve studiích, divadlech, kongresových centrech a podobných instalacích.

GigaCore 10 – nejflexibilnější Gigabitový switch

GigaCore 10 je v současné době nejuniverzálnější Gigabitový switch značky Luminex. Z hlediska použití je velmi flexibilní, má kompaktní velikost a snadno se nastavuje. Poloviční 19" formát s výškou 1U a konektivita na předním i zadním panelu umožňuje montáž na truss, do racku nebo pomocí volitelného nástěnného držáku dokonce na zeď. 

Robustní kovové pouzdro, odolné konektory EtherCON a tři různé varianty touringových optických konektorů předurčují tento switch pro použití se síťovými zařízeními zavěšenými na trussech, jako jsou pohyblivá svítidla, PA systémy, mikrofony, kamery a jakákoliv další zařízení rozmístěná na scéně.

Díky funkci přehledného grupování s RGB LED indikací na hlavním panelu, je velmi snadné skupiny modifikovat, měnit nastavení portů nebo přidat do sítě nové zařízení, aniž by bylo nutné celý systém kompletně přeprogramovat. Díky zmíněnému robustnímu pouzdru je tento switch ideální do touringu. Software je ověřený pro všechny běžné protokoly užívané v AV průmyslu a funguje bezchybně s téměř každým zařízením. Pro zajištění plné redundance lze použít dva switche v jedné rackové pozici a pracovat tak v primárním/sekundárním režimu.

Ethernet-DMX převodníky

Doby, kdy komunikace mezi osvětlovacím pultem a svítidly probíhala pouze po DMX jsou dávno pryč – dnes se již běžně používá kombinace DMX a datové sítě. K zajištění síťové komunikace je ale potřeba procesor. V současné době procesing souvisí pouze s DMX portem. To znamená omezené možností řízení, routingu a slučování, kdy je možné provádět merging maximálně dvou zdrojů. A přesně to je okamžik, kdy přichází na řadu nový Luminode. Díky němu budete mít k dispozici až 16 procesorových enginů a až 12 DMX portů. Vyšší výpočetní výkon znamená větší flexibilitu při přípravě show, možnost slučování až 4 vstupních zdrojů a snadnou adaptaci na budoucí protokoly. 

LUMINODE 1

Unikátní USB port fungující jako Ethernet dongle. Je vybavený dvěma procesorovými enginy a jedním DMX portem podporujícím RDM. Měl by být povinnou výbavou každého technika, ideálně v kombinaci s některým síťově založeným softwarem pro řízení světel nebo s Luminex RDM Device či LumiNet monitorem. Pro funkci není nutný žádný driver, Luminode stačí pouze připojit a je připraven k provozu. Robustní, ale kompaktní zařízení se napájí přes PoE. 

LUMINODE 2

Najde využití zejména v pevných instalacích, kde může být zavěšený na trubkový nosník nebo přimontovaný na zeď. Má čtyři procesorové enginy a dva galvanicky izolované DMX porty s podporou RDM.

LUMINODE 4

Všestranné zařízení s šesti procesorovými enginy, čtyřmi galvanicky oddělenými porty DMX/RDM a dvěma síťovými porty EtherCon s rychlosti 1Gbps s integrovaným switchem. Nastavuje se pomocí otočného enkodéru a barevného displeje na předním panelu. Stav jednotlivých portů signalizují barevné indikátory LED. Luminode 4 může být napájen z vestavěného napájecího zdroje nebo z datové sítě (PoE).

Poloviční 19” formát s výškou 1U umožňuje jednoduchou a bezpečnou montáž na truss, nebo zabudování až dvou zařízení do jedné rackové pozice 1U. Díky robustnímu provedení je Luminode 4 ideální pro touringové aplikace. 

LUMINODE12

19" rackové zařízení, které má nejvyšší počet DMX/RDM portů na trhu. Luminode 12 má 16 procesorových enginů a 12 galvanicky oddělených DMX portů s LED indikátory provozního stavu. Dále je vybaven dvěma síťovými porty EtherCon s rychlosti 1Gbps s integrovaným switchem. Nastavuje se pomocí otočného enkodéru a barevného displeje na předním panelu. Luminode 12 může být napájen z vestavěného napájecího zdroje nebo z datové sítě (PoE). 

LumiSplit

LumiSplit je řada DMX/RDM splitterů, tedy zařízení, které jednu vstupní DMX linku replikují na několik DMX výstupů. Splittery jsou velmi užitečné v případě, kdy je na jednu linku potřeba připojit více než 32 DMX zařízení. Stejně tak jsou nutné, pokud jsou ovládaná zařízení na různých místech a nelze je propojit jedno za druhým (daisy chain).

LumiSplit má pokročilé funkce RDM, které umožňují zjišťovat, spravovat a nastavovat každé připojené zařízení z libovolného ovladače podporujícího RDM. Odpadá tak nutnost šplhat na truss pokaždé, když je třeba provést na ovládaném zařízení nějakou změnu nastavení nebo adresy. Pomocí RDM bude možné provádět dokonce i aktualizace SW splitterů. LumiSplit navíc umí RDM pakety filtrovat, a to na obou zónách (A/B) i na jednotlivých DMX výstupech. Dokáže tak zabránit nepředvídatelnému chování RDM nekompatibilních zařízení připojených na linku, do které proudí DMX/RDM data. LumiSplit má plné optické a galvanické oddělení chránící splitter v případě přepětí na kterékoliv DMX lince. Pokud k přepětí dojde, poškodí se pouze konkrétní port, který lze po skončení show snadno opravit. LumiSplit také ochrání před poškozením všechny zbývající DMX linky a připojená zařízení.

Všechny splittery LumiSplit mají robustní kovové pouzdro a mechanicky odolné konektory. Díky tomu jsou ideální pro touring, instalace a jiné eventy.

LUMISPLIT 2.10

Splittery LumiSplit 2.10 mohou být nastaveny do několika provozních režimů: režim HTP nebo LTP merging, režim back-up a režim opakovač. Stačí jednoduše připojit osvětlovací konzole do vstupů (A nebo B) na předním panelu a přes SW „LumiNet Monitor“ vybrat správný provozní režim. 

LumiSplit 2.10 má dva DMX vstupy a deset DMX výstupů. Všechny jsou umístěny na předním panelu. Na zadní straně je pouze dvojice vstupů DMX Thru. Splitter so dodává ve verzi s 5-pinovými konektory XLR nebo s konektory RJ45.

LUMISPLIT 1.6

Má stejné vlastnosti a funkce jako LumiSplit 2.10, je však vybaven pouze jedním DMX vstupem a šesti DMX výstupy. 

Chcete ušetřit čas při nastavení sítě? Nikdy to nebylo jednodušší! Kontaktujte nás a my Vám řekneme, jak na to.