DiGiCo ve Frankfurtu předvedlo Quantum 7, aneb SD7 na steroidech

Quantum 7, nový engine pro vlajkovou loď DiGiCo SD7 je vyvíjen na sedmé generaci FPGA, což znamená další rozšíření výpočetního výkonu a díky tomu nabízí svým uživatelům nesrovnatelné možnosti flexibility.

Quantum 7 rozšiřuje počet kanálů, které je SD7 schopná zpracovat na úctyhodné číslo 600 a to s plným procesingem s 96kHz vzorkováním. Celkový počet potenciálních vstupů a výstupů pak dosahuje 3000. Engine je také vybaven osmi MADI přípojnými body a dvojicí DMI (DiGiCo Multi-Channel Interface) slotů s možností Audio over IP a další možnosti z kompletní rodiny DMI karet. Neméně zajímavé jsou i další vylepšení, jako Nodal processing a True Solo.

Nodal processing umožňuje použít kompletní nástroje procesingu na libovolný uzel aux sekce konzole, což umožňuje zvukařům nastavit libovolné unikátní zpracování zvuku na každý send od single po multi-channel. Tato úroveň kreativity umožňuje zvukařům ušít na míru dedikované mixy, které před příchodem Quantum 7 jednoduše nebyly možné.

V kombinaci s Nodal processingem nová funkce True Solo umožňuje operátorům replikovat prakticky libovolnou sekci konzole, a monitorovat, jak je který zdroj zpracováván a slyšen. Dochází tak k obrovské úspoře času a zrychlení postupů při zpracování takto obrovských počtů kanálů a sběrnic, které Quantum 7 poskytuje. „Jedním z klíčových cílů DiGiCo je postupně vyvíjet inovativní řešení, aniž by docházelo k výraznému zastarávání stávajících konzolí.“ Říká ředitel DiGiCo James Gordon. „Quantum 7, který může být použit i v existujících SD7, je tomu skvělým příkladem. To znamená, že stávající majitelé SD7 mohou využít výhody našeho vývoje a o přesně o tom je bezkonkurenční návratnost investic do technologií DiGiCo.“

32-bitové zpracování i na výstupech

Úžasné 32-bitové mikrofonní vstupní karty, představené minulý rok, doplnily také jejich výstupní ekvivalenty. Celý SD7 systém tak můžete kompletně obléci do modré, ale zkrátka v tomto případě nepřijdou ani majitelé ostatních SD konzolí.

Související produkty

Top produkt

Pro ty, kdo se spokojí jen s nejlepším, je určena konzole SD7. Top model značky DiGiCo nabízí ohromující I/O schopnosti a nastavuje nové standardy na poli HD digitálního procesingu. Konzoli DiGiCo SD7 pohání zbrusu nový mixážní a routing engine Stealth, používaná výhradně u konzolí DiGiCo.