Yamaha Rivage rozšiřuje svůj PM arzenál o PM5 a PM3

Uživatelé konzolí Yamaha by právě teď měli zbystřit. Populární Rivage PM Series se totiž dočkala rozšíření, a to v podobě dvou digitálních mixážních konzolí Rivage PM5 a Rivage PM3.

Co zůstává totožné jako u ostatních konzolí této série je konfigurace faderů (3 sety po 12). Novinkou jsou nové DSP enginy – DSP-RX and DSP-RX-EX DSP a ovládací prostředí.

Ovládací plocha CS-R5 pro systémy RIVAGE PM5 nabízí tři multidotykové displeje a sekci ovládacích prvků pro nejdůležitější funkce vybraného kanálu. Díky tomu je ovládání intuitivní a přehledné. Zvukaři pak jistě ocení i sníženou hloubku konzole, díky které se konzole vejde i na pracoviště, kde není přebytek prostoru. Váha konzole RIVAGE PM5 je necelých 43 kg.

Ovládací plocha CS-R3 pro systémy RIVAGE PM3 má jeden displej s dotykovým panelem a ovládací prvky vybraného kanálu. Přináší plnou funkčnost a výkon řady RIVAGE PM a díky své celkové šířce 114 cm je nejkompaktnější konzolí v série. Díky mnoha ovládacím prvkům je CS-R3 vhodná i pro míchání monitorů.

Nový engine DSP-RX svým uživatelům přináší 120 vstupů, 48 sběrnic a 24 matic. U enginu DSP-RX-EX mluvíme o 288 vstupech, 72 sběrnicích a 36 maticích.

Nabídka dvou enginů s různým výkonem Vám přináší ještě větší flexibilitu a konzole jsou tak vhodné pro aplikace v jakémkoliv měřítku. Můžete tak například začít s DSP-RX a když budete potřebovat navýšit kapacitu, jednoduše pomocí rozšiřující sady upgradujete na DSP-RX.

Pro zajištění plné redundance umožňují nové DSP enginy tzv. mirroring. Dojde-li tak k problémům v jednom z nich, veškeré funkce okamžitě přebírá druhý DSP engine.

PM5 a PM3 nabízejí (stejně jako RIVAGE PM10 a PM7) přímou kompatibilitu se dvěma audio protokoly. První z nich je síť TWINLANe, která používá optické spojení pro přenos až 400 audio kanálů s nízkou latencí najednou. Další rozšířenou variantou je audio síť Dante od Audinate, která je již standardem v sérii CL a QL, i dalších Yamaha audio produktech.

Integrace systému L-ISA do všech RIVAGE PM konzolí

Spolu s hardwarem PM5 (CS-R5) a PM3 (CS-R3) vychází také firmware verze 4.0. Pro celou řadu RIVAGE PM to znamená výbornou zprávu – snadnou integraci systému hyperrealistického zvuku L-ISA do ovládacího prostředí konzolí.

Přes ovládací panel a dotykovou obrazovku tak budeme moct přímo ovládat objekty nebo skupiny všech mono/stereo kanálů. Pět základních softwarových parametrů L-ISA – panorama, šířka, vzdálenost, elevace a aux send, se pro každý objekt budou ukládat do scén v konzoli, a to včetně dedikovaného recall scope.

Technologie L-ISA od L-Acoustics se stává zlatým standardem moderního zvuku a díky této integraci je zase o něco dostupnější!

Pro více informací o Yamaha RIVAGE PM5 a RIVAGE PM3 neváhejte kontaktovat našeho obchodího zástupce na tel.+420 775 328 255 nebo nám napište na info@promusic.cz