ProSoundWeb Readers' Choice 2016

L-Acoustics 5XT

Ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon Specifikace produktu (EN)3.23 MB
PDF icon Uživatelský manuál (EN)1.11 MB
PDF icon IP rating588.98 KB

Nejnovější a současně nejmenší člen koaxiální série L-Acoustics 5XT je dvoupásmový pasívní systém, osazený 5“ středobasovým měničem a koaxiálně umístěným 1“ tlakovým driverem. Jmenovitá impedance soustavy je 16 Ohmů. Bassreflexem laděná ozvučnice 5XT je vyrobena z prvotřídní překližky z Baltické břízy, zaručující maximální akustickou i mechanickou pevnost. Snadnou a variabilní montáž zajišťují instalační prvky integrované přímo do skříně reproboxu – 3/8“ trubkový terminál a montážní pouzdra se závitem M8. Díky nim může být reprobox 5XT osazen buď na standardní mikrofonní stojan nebo doplněn držákem L-Acoustics ETR5 a zavěšen na zeď nebo libovolnou konstrukci.

Frekvenční rozsah nového reproboxu L-Acoustics 5XT je 90 Hz až 20 kHz. Koaxiální uspořádání měničů vytváří osově symetrickou směrovou charakteristiku 100° bez sekundárních laloků, s vyrovnanou tónovou odezvou v celém frekvenčním pásmu. Díky svým vlastnostem je reprobox 5XT vhodný pro distribuované systémy, stejně jako pro hlavní nebo dokrývací ozvučovací systémy.

Výkon a procesing pro 5XT zajišťují DSP řízené zesilovače LA4X, LA8 nebo LA12X, které provádějí linearizaci, ochranu a optimalizaci provozních podmínek v jakémkoliv režimu.

“L-Acoustics 5XT je reakcí na požadavky rental trhu a systémových integrátorů, prahnoucích po koaxiálních reproboxech v mnohem kompaktnějším provedení, než X8,“ říká marketingový ředitel L-Acoustics Stéphane Ecalle. “Díky 5XT můžeme našim klientům z oblasti rentalu a pevných instalací nabídnout diskrétní řešení s vysokým SPL, mimořádně vhodné pro aplikace typu front-fill, vykrývky pod balkony, distribuované systémy a surround reproboxy v kongresových centrech, hotelích, restauracích, barech, divadlech, A/V místnostech apod.