VARI*LITE VL4000 Spot

Ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon Specifikace (EN)1.78 MB
PDF icon Uživatelský manuál (EN)5.56 MB

Každá část VL4000 Spot byla navrhována s ohledem na maximální výkon. Zdrojem světla je moderní 1200W výbojka Philips MSR Gold FastFit s uživatelsky volitelným výkonem. Ve standardním režimu se nová „čtyřtisícovka“ pyšní výstupním světelným tokem 33000 lumenů, v ultratichém studiovém režimu je to stále vynikajících 25000 lumenů. Optika s vysokým rozlišením zajišťuje pozoruhodné ostření střed-okraj, extrémně vyrovnané světelné pole a bezprecedentní kontrastní poměr. Rozsah zoomu 5:1 představuje úžasných 9° až 47°, a to bez vlivu na výkon nebo čistotu projekce.

Vývojoví inženýři Vari*lite navrhli zcela nový barevný systém, obsahující míchání barev CYM, nastavitelnou korekci barevné teploty (CTO) a dva kotouče, každý s pěti pevnými barevnými filtry. Výsledkem je neuvěřitelně hladká výměna barev při pomalém prolínání i při skokové změně. Dvojice kotoučů navíc dovoluje vzájemně kombinovat pevné barvy a dosáhnout tak unikátních vícebarevných efektů.

VL4000 Spot je vybaven dvěma gobo kotouči osazenými goby s motivy z nové atraktivní kolekce optimalizované pro prostorovou i plochou projekci. Animačních kotouče jsou také dva a vytvářejí dynamické pohyblivé efekty a chromaticky laděný efekt Dichro*Fusion. Další tvarování světelné stopy umožňuje vysokorychlostní kruhová clona iris a nově navržený framing systém se čtyřmi dokonale přesnými ořezovými clonami. VL4000 Spot má implementovanou také unikátní nezávislou rotační / natáčecí 3-fazetovou prismu s měnitelnou divergencí a nastavitelný rozptylový filtr. Do dokonalosti byl vyladěn i nezávislý strobovací systém a mechanický stmívač, jehož clony mají nyní až neuvěřitelně jemný chod.

S pomocí moderní elektronické infrastruktury a propracovaného řídícího software VL4000 Spot překonává veškerá dnes nabízená svítidla stejné kategorie, a to v každém směru. Jeho nastavení je díky speciálně navrženému, baterií zálohovanému plnobarevnému LCD displeji velmi snadné a intuitivní. Větší počet montážních bodů umožňuje zavěšení VL4000 Spot v libovolném úhlu. Bezpečnost uchycení lze ještě zvýšit použitím pojistného lanka, jehož karabina se ukotví za úchyt zapuštěný do spodní části základny.