Second hand

Soundcraft GB2

Nové! Výprodej skladových zásob!

Cena bez DPH: 27 500,– Kč

K dispozici 1 ks

Mixážní pulty Soundcraft GB2 série Live přinášejí špičkovou techniku mixů vyšších sérií GB i do kategorie konzolí určených pro běžné ozvučování a instalační systémy, které nevyžadují propracované sofistikované funkce obsažené v řadách GB4 a GB8.

Mikrofonní předzesilovače GB30

Jejich vysoká přebuditelnost zaručí čistý a sametový zvuk i při maximálních signálových špičkách a díky konstrukci využívající pokrokové elektronické obvody neuslyšíte žádný rušivý šum ani při nejvyšší úrovni zesílení. Součástí mikrofonních předzesilovačů je i Phantomové napájení 48V s indikátorem funkce (spínané individuálně pro každý kanál) pro kondenzátorové mikrofony, Inzertní bod umožňující připojení externích procesorů, přepínač fáze a indikátory přítomnosti signálu a přebuzení.

Direct výstup

Pult umožňuje vícestopé nahrávání díky Direct výstupu (TRS) z každého mono kanálu. Při multitrackovém záznamu živých koncertů nebo při monitoringových aplikacích přijde vhod možnost odebírat Direct signál ještě před ekvalizérem, zatímco pro běžnou studiovou práci se uplatní Direct snímaný v pozici „Post Fader“.

Stereofonní kanály

Stereofonní kanály nabízejí vysokou variabilitu – vedle tradičního linkového signálu dovolují připojení i stereomikrofonů (vč. kondenzátorových) např. OH u bicích, ruchové mikrofony apod. Přepínačem lze zvolit, zda bude využit signál z mikrofonních (XLR) nebo linkových (TRS) konektorů. Kanály se také dají přepnout do režimu „Mono“ s preferencí levého nebo pravého kanálu.

British 4 pásmový ekvalizér

Zvuk každého mikrofonního kanálu je možno upravovat pomocí čtyřpásmového ekvalizéru „British“ konstrukce, která ani při extrémním nastavení nenarušuje soufázovost signálu a zaručuje tak věrný a nezkreslený zvuk s vysokou dynamikou, která nechá vyniknout všechny zvukové detaily. Ekvalizér má čtyři pásma, z nichž obě krajní (HF/LF) jsou laděna pevně (13 kHz/80 Hz) a používají průběh typu „Shelf“, zatímco střední pásma s průběhem typu „Bell“ a parametrem Q=1,5 je možno přelaďovat v rozsahu 80 Hz – 1,9 kHz a 550 Hz – 13 kHz. Všechna pásma EQ mají zdvih +/- 15 dB. Tlačítkovým spínačem můžete ekvalizér rychle vyřadit z činnosti a rychle tak porovnat zvuk před korekční úpravou a po ní. Korekce doplňuje filtr nízkých kmitočtů HPF 18 dB/Oct @ 100 Hz, díky kterému ze signálu snadno odstraníte všechny nežádoucí ruchy. Stereofonní linkové kanály nabízejí ekvalizér se zdvihem +/- 15 dB na čtyřech pásmech, pevně laděných na 80 Hz, 450 Hz, 2,5 kHz a 13 kHz. Obě krajní pásma mají průběh „Shelf“, středová využívají charakteristiku „Bell“.

Sběrnice Aux & Bus

Mix má celkem 6 pomocných výstupů Aux. Dva (1, 2) jsou defaultně nastaveny jako „Pre“, další dva (3, 4) je možné přepínat „Pre/Post“ a poslední dva (5, 6) odebírají signál z pozice „Post Fader“. Pokud pult používáte jako monitorový mohou být pomocí interních jumperů i sběrnice Aux 5 a 6 zapojeny na signál „Pre Fader“. Pro Auxy zapojené „Pre Fader“ je dále možno interně nastavit zda budou nebo nebudou ovlivňovány kanálovým ekvalizérem (tovární zapojení je Post EQ). Jelikož se u Aux 1–4 předpokládá nejčastější využití v monitorové úloze, najdete u nich profesionální symetrické výstupy XLR. Aux 5, 6 pokládané zpravidla za „efektové“ jsou zakončeny výstupem v symetrickém formátu TRS.

4 sběrnice podskupin GRP mají ve výbavě Inzertní body, jejich výstup je realizován konektory XLR a mohou být dále směrovány do hlavních výstupů s nastavitelnou šířkou stereo-báze (vždy pro dvě GRP společně plynule nastavitelné mono-stereo). Hlavní výstupy stereo L/R jsou vybaveny stejně jako podskupiny, navíc jsou doplněny výstupem Mono (XLR), sumarizujícím signál L/R.

2×6 Matrix

Pokud potřebujete vytvořit další individuální mixáže např. pro In Ear monitoring, záznam nebo zvukové vykrytí dalšího prostoru, můžete využít 2×6 Matrix. Zde je možné zkombinovat signály jednotlivých podskupin a hlavních výstupů a pomocí konektoru XLR je nasměrovat do dalších zařízení.

Specifikace

Počet kanálů: 36
Počet mono vstupů: 32 mic/line (XLR/TRS)
Počet stereo vstupů: 2 mic/line (XLR/TRS)
Počet mikrofonních vstupů XLR: 36
EQ mono kanálů: 4 pásmový s 2× laditelnými středy
EQ stereo kanálů: 4 pásmový
Počet Aux: 6 (2× Pre, 2× Pre/Post, 2× Post)
Počet podskupin (Sub): 4 (2× stereo)
Matrix: 2×6 (GRP 1–4, L/R)
12 segmentový LED měřič úrovně na výstupu
Sluchátkový výstup
Vstup pro Talkback mikrofon: XLR (směrování do Aux 1–4 a GRP 1–4)
Phantomové napájení: +48 V (individuální zapínání)
Napájení: interní spínaný zdroj (90 – 240 V AC, 50/60 Hz)
Frekvenční rozsah: 20 Hz – 20 kHz (+/-1,0 dBu)
THD: menší než 0,006% @ 1 kHz
Šum a Brum: –128 dBu
Přeslech mezi kanály: –93 dB
CMRR: 80 dB @ 1 kHz
Rozměry: 1247×656×159 mm