Novinka

L-Acoustics X8i

  • Čistý studiový zvuk
  • Výborný headroom i přes menší celkové rozměry
  • Jednoduchý moderní design
  • Široká směrovost s konzistentní tonalitou v rozsahu 90°
  • Nezkreslené pásmo basů díky technologii L-Vents
  • Stupeň krytí IP55

X8i je koaxiální systém navrhnutý pro užití na krátké vzdálenosti, přesto s překvapivým výkonem. Zjednodušený design malého těla reproduktoru vyzývá k instalaci do moderních prostor, kam přinese čistý, až studiový zvuk.

Pasivní X8i je vybaven 1.5’’ neodymovým kompresním měničem doplněným o 8’’ nízkofrekvenční měnič v bass-reflexové ozvučnici. Toto koaxiální uspořádání vytváří osově symetrickou směrovost v rozsahu 90°, bez sekundárních laloků napříč frekvenčním spektrem.

X8i nabízí dva tovární presety pro použití samostatně nebo doplněné o subwoofery dle potřeb projektu. Pro řečové pásmo nebo právě při použití se subwoofery je k dispozici preset se 129 dB max SPL, řezaný na frekvenci 67 Hz. Při samostatném užití, nebo pro velmi blízký poslech je k dispozici full range preset se 123 db max SPL dosahující 43hz na spodní hranici frekvenčního spektra.

Kombinace čistého a výrazného podání zvuku a elegantní forma staví x8i do pozice ideálního řešení pro posílení vokálních, nebo hudebních produkcí, nebo pro poslech v klubech, odpočinkových prostorech, službách, ale i doma, nebo v broadcastových, či nahrávacích studiích.

Kabinet X8i je v zájmu zajištění očekávané akustické a mechanické kvality vyroben z baltské břízy a bukové překližky. Drobný reproduktor váží jen 11 kg. Na zadní straně je vše potřebné k uchycení mnoha způsoby a zároveň všechny ovládací prvky zůstávají přístupné i po instalaci. Velké množství příslušenství nabízí prémiové možnosti usazení, či zavěšení. Reproduktor přichází s možností širokého výběru barev, dle vzorníku RAL. Venkovní užití je možné díky umístění konektoru za těsnící deskou, která zajišťuje hodnocení IP55.

Technické specifikace:
Preset [X8i40]: Frekvenční odezva: 43 Hz – 20 kHz s max SPL 123 dB
Preset [X8i]: Frekvenční odezva: 67 Hz – 20 kHz s max SPL 129 dB
Jmenovitá směrovost: 90° axisymmetricky
Měniče: LF: 1 × 8’’, HF: 1 × 1.5’’ s neodymovým měničem
Impedance: 8 Ω
Konektory: 1× 4-bodová svorkovnice s krytím konektoru
Zavěšení: 8× M6 závitová vložka
Váha: 11 kg
Výška: 480 mm
Šířka: 240 mm
Hloubka: 222 mm