DiGiCo SD11

Ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon Brožura2.27 MB
PDF icon Technické výkresy845.83 KB
PDF icon Manuál verze B2.06 MB
PDF icon Plakát1.57 MB

I když je SD11 nejmenší ze všech DiGiCo konzolí, nabízí velmi výkonné řešení, využívající všech předností technologií Stealth Digital Processing a Super FPGA v kompaktním provedení s možností zabudování do 19" racku. Přeprava také nemůže být snazší, stačí posadit na zadní sedadlo vašeho auta. To vše za velmi příznivou cenu.

S novým upgrade software / firmware Injection a využitím části volné kapacity unikátní technologie FPGA s jedním čipem přináší SD11 podstatné rozšíření svých funkcí a možností – více Flexi kanálů, dynamických EQ, vícepásmových kompresorů, digitálních FX a také DiGiTuBes, dříve dostupné pouze u SD7.

Mezi další vylepšení patří rozšířený panel Aux, rozšířené dynamické funkce jako je volba Duck a Expander pro Gate, De-esser a dva typy Knee pro kompresor. Přibyly také nové digitální FX, například Multitap, Ping Pong nebo Stereo Delay s různým zpožděním pro levý a pravý kanál. Na každém kanále je nově k dispozici horké tlačítko pro analogovou emulaci a doplněny byly dva typy EQ (Classic a Precision). Novinkou jsou také Standard template sessions.

Nová funkce Sets, dříve dostupná pouze u broadcastové verze SD7T, byla rozšířena na Sets Spill. To uživateli dovoluje vytvářet Sety a pak je kdykoliv jediným stiskem tlačítka „rozbalit“ – layout pultu se tak okamžitě změní podle vybraného Setu.

DiGiCo také vyvinulo aplikačně specifickou verzi SD11 nazvanou SD11-B, určenou pro broadcast. Vývoj SD11i a SD11-B byl možný díky sadě softwarových / firmwarových aktualizací a nadčasové technologii s jediným vysoce výkonným čipem FPGA, která je základem unikátního DiGiCo Stealth Digital Processingu.

SD11i – další injekce do Vaší mixáže.

SD11 Před upgradem Stealth Core 2
Vstupní kanály 32 / 8 flexi 48
Výstupní sběrnice 12 flexi 24 + Master
Surround N N
Matrix 8×8 8×8
DiGiTubes 4 všechny
MB kompresory 4 všechny
Dyn EQ 4 všechny
Efekty 4 6
Control groups 8 8
SD11i Před upgradem Stealth Core 2
Vstupní kanály 40 flexi 80
Výstupní sběrnice 12 flexi 24 + Master
Surround N N
Matrix 8×8 12×8
DiGiTubes 6 všechny
MB kompresory 6 všechny
Dyn EQ 6 všechny
Efekty 6 8
Control groups 8 8

SD11 Supercharged:

  • 48 vstupních kanálů Flexi
  • 24 Flexi sběrnic
  • 6 dynamických EQ
  • 6 DiGiTuBes a 6 digitálních FX
  • 6 vícepásmových kompresorů
  • 12 grafických EQ
  • Nový Set Spill

FPGA versus DSP

Komponenty FPGA (Field Programmable Gate Array) jsou na světě přibližně stejně dlouho jako procesory DSP. Historický problém využití FPGA ve velkých audio aplikacích spočíval v jejich relativně malé velikosti. Znamenalo to, že vykonávaly funkci jakési spojovací logiky, umožňující vzájemnou komunikace více čipů DSP. Tyto malé FPGA najdete ve většině digitálních audio konstrukcí. Díky evoluci v technologii jsou ale dnes k dispozici již mnohem větší FPGA, jejichž výpočetní výkon mnohonásobně překonává výkon i nejmodernějších DSP. Jediným problémem tak zůstává fakt, že většina vysokých škol stále zaměřuje svoji pozornost na DSP inženýrství, což má za následek velký nedostatek kvalifikovaných FPGA návrhářů. I to se však posupně změní a výhod audio konstrukcí s FPGA začnou brzy využívat další a další návrháři a konstruktéři.

Stealth Digital Processing

DiGiCo Stealth Digital Processing (Super FPGA) poskytuje jedinečnou zvukovou kvalitu, výkon a spolehlivost. Technologie byla vyvinuta od základu jako technologie budoucnosti a v oceněných pultech SD7, SD8, SD9, SD10 a SD11 se mnohokrát osvědčila na některých z největších a nejprestižnějších světových turné, hudebních divadelních produkcí a instalací.