L-Acoustics L-ISA na Atmosphere Stage festivalu Tomorrowland

Dva horké červencové víkendy v belgickém městě s příznačným názvem Boom patřily již tradičně jednomu z předních světových festivalů elektronické taneční hudby, Tommorowland. Jeho organizátoři, We Are One World, vždy hledají nějaký nápaditý způsob, jak při této příležitosti ohromit stovky tisíc fanoušků EDM z celého světa. Na posledním ročníku Tomorrowlandu to byla zbrusu nová Atmosphere Stage, futuristický stan, kde se o hluboce probarvené beaty postaral hyperrealistický imerzívní systém L-ISA. Návštěvníci se mohli doslova „vykoupat“ v ohromujících audiovizuálních zážitcích.

Více o systému L-ISA:
www.l-isa-immersive.com

Historie L-Acoustics na Tomorrowlandu je velmi bohatá, protože značka spolupracuje s festivalem a návrháři jeho audio systémů Noizboyz již od roku 2011. Stejně tomu bylo i na posledním ročníku, kdy se na 6 stagích, včetně masívní 115 m široké hlavní stage nazvané Story of Planaxis, použilo více než 600 boxů L-Acoustics.

V unikátním festivalovém stanu Atmosphere Stage organizátoři posunuli zážitek z koncertu do úplně jiné dimenze. Naprosto jedinečný systém L-ISA totiž dokáže vytvořit velmi silné pouto mezi umělci a jejich publikem a Noyzboyz s L-Acoustics se to na Tomorrowlandu dokonale podařilo.

„Když jsme začali mluvit o vytvoření L-ISA prostoru na Tomorrowlandu, okamžitě nás nadchly nové možnosti, které tato špičková technologie nabízí, stejně jako objevování nových technik a způsobů vychutnávání hudby,“ říká Pieter Doms z NoizBoyz.

Atmosphere stage, kterou EDM.com popsali jako ‚dech-beroucí a stvořená pro techno‘, se nacházela v obrovském, 32 metrů vysokém stanu, zavěšeném na gigantickém, na zakázku postaveném jeřábu. Hvězdný line-up, tvořený Adamem Beyerem, Ericem Pridzem, Sashou, Borisem Brejchou, Svenem Väthem, Ninou Kraviz nebo Ritchiem Hawtinem, doplněný zářivým stropem s tisícovkami světel – 2km dlouhou video sítí se 120 tisíci LED rozmístěných po celém obvodu stanu, a mamutí 20.1 kanálový L-ISA systém předurčoval Atmosphere Stage k ohromujícímu 360° tanečnímu zážitku.

Konfigurace L-ISA obsahovala 18 array po 4 boxech KARA, vystackovaných na trussu nad obrazovkami tvořícími hlavní vizuální prvek. Clustery byly pečlivě rozmístěny do kruhu tak, aby vyplnily prostor 270°. Další systém, sestávající z osmi boxů K1 na stranu doplněných o 24 subwooferů KS28, pak uzavřel 360° panorama a poskytl plný nízkofrekvenční kick, tak specifický pro EDM.

Vysoce flexibilní a modulární konfigurace dokázala zprostředkovat nejen konvenční stereo, ale i prostorový kontent. Systém K1 tvořil standardní levou/pravou, L-ISA konfigurace pak poskytla více detailů, dynamiky a efektů celému mixu. Multikanálový obsah pro L-ISA systém byl speciálně vytvořen Jellem Neisem a Bartem Revierem z 3AM Media pro holandskou společnost Q-Dance, která hostuje na stagích Tommorowlandu už od roku 2005.

„Tento na míru vyrobený kontent plně využíval možnosti L-ISA 20.1 kanálového surround systému,“ vysvětluje Sherif El Barbari, ředitel L-ISA Labs.„Další efekty vytvářel v reálném čase Thomas van Hoepen z Noizboyz díky schopnosti odpalovat vestavěné snapshoty L-ISA enginu pomocí Q-LAB OSC, což poskytlo další možnosti automatizovaného dynamického pozicování a panoramy.“

„Pro festivaly vyrábíme mnoho hudebního materiálu, který obohacuje poslechový zážitek návštěvníků,“ říká Riever. „Při tvorbě audio obsahu na míru pro Atmosphere Stage jsme se cítili jako děti v dosud neobjeveném světě nekonečných možností. Spolupráce s L-ISA Labs posunula zážitek z Tomorrowlandu o další velký krok dopředu. Společně s L-Acoustics jsme objevili nové způsoby, jak nabídnout návštěvníkům něco, co nikdy před tím neměli šanci slyšet.“

„Systém L-ISA pracoval s hudbou vytvořenou speciálně pro Atmosphere Stage výborně a bylo skvělé moci si pohrávat s technologií během instrumentálních částí,“ dodává Joost Machiels, obchodní manažer Phlippo Productions. „Ve Phlippo jsme přesvědčeni, že L-ISA nabízí velkou přidanou hodnotu a jak se bude objevovat více specifického obsahu, bude postupně získávat na oblibě. Myslím, že stojíme na začátku něčeho nového, a to je opravdu vzrušující.“

„Systém L-ISA zaznamenal obrovský úspěch,“ dodává Doms. „Úsměvy na tvářích organizátorů festivalu jsou všeříkající. Mise splněna!“

Související produkty

Top produkt

Technologie imerzívního hyperrealistického zvuku L-ISA poskytuje čistý, přirozený zvuk s přesně lokalizovatelnými zvukovými zdroji. Panoramatický vícerozměrný zvukový zážitek lze popsat jako „ponoření do hudby“.