DiGiCo a L-Acoustics integrují L-ISA Control do nejrozšířenějších konzolí světa

L-Acoustics a DiGiCo společně oznamují nativní integraci objektově zaměřeného L-ISA Source Control do ovládacího prostředí digitálních pultů DiGiCo řady SD.

L-ISA neboli L-Acoustics Immersive Sound Art, je průlom v hyperrealistické audio technologii. Kombinuje audio systémy L-Acoustics, představující současnou světovou špičku, se sofistikovanými nástroji pro zpracování zvuku. Výsledkem je hyperrealistický poslechový zážitek při živých vystoupeních, kreativních událostech i v soukromých rezidencích.

Integrace L-ISA Source Control přímo do konzolí DiGiCo SD otevírá zvukovým inženýrům možnost používat při „live“ aplikacích L-ISA důvěrně známé prostředí pro ovládání lokalizace jednotlivých zdrojů zvuku nejen na pódiu. Mohou tedy pracovat snadno, intuitivně a navíc na konzolích definujících současný průmyslový standard. Až 96 vstupních kanálů je možné označit jako „L-ISA kanály“ a na každém z nich přímo z SD konzole ovládat parametry lokalizace, jako panoramu, šířku, vzdálenost a elevaci, stejně jako vybraný aux send pro libovolný L-ISA source objekt. Všechny L-ISA parametry mohou být uloženy ve výkonném systému snapshotů a vyvolány stejně, jako všechny ostatní parametry.

Parametry lokalizace zdrojů jsou sdíleny s L-ISA kontrolérem přes síťové rozhraní a transformovány na definované fyzické rozložení zdrojů zvuku v L-ISA procesoru. Díky flexibilitě objektového přístupu L-ISA může být rozložení boxů snadno přizpůsobeno potřebám konkrétní lokace při zachování prostorových vlastností mixu.

Funkcionalita L-ISA Source Control navíc umožňuje kreativně vytvářet downmix nebo aux výstup od klasického sterea nebo 5.1, až po pokročilé objektové multikanálové prostředí nabízené systémem L-ISA.

„Integrace L-ISA Source Control do DiGiCo SD konzolí umožňuje produkcím sofistikované, nicméně intuitivní řešení pro stále rostoucí požadavky prostorových zvukových designů,“ říká Sherif el Barbari, vedoucí aplikací L-ISA. „Spolupráce se skvělým týmem DiGiCo nám pomáhá přinést naše představy hyperrealistického, přesně lokalizovaného zvuku na živé, profesionální i soukromé akce.“

„Bylo nám potěšením spolupracovat s L-Acoustics na integraci L-ISA do SD řady,“ dodává James Gordon, ředitel DiGiCo. „Po celém světě sdílíme mnoho zákazníků a tento stupeň integrace ovládání posiluje naše závazky vůči nim i do budoucna. DiGiCo vždy podporovalo zajímavé inovace a bylo velmi inspirativní sledovat možnosti, které L-ISA přináší!“

SD konzole s integrovaným L-ISA budou dostupné koncem tohoto roku.

O L-ISA

V roce 2014 Dr. Christian Heil založil v Londýně značku L-ISA – prostorový zvuk L-Acoustics. L-ISA se opírá o intenzivní psychoakustický výzkum a poskytuje nástroje pro tvorbu sound designu a zpracování zvuku pro živá show, kreativní události a v soukromých rezidencích. L-ISA je jediné, takto komplexní řešení, integrující inovativní zvukový design, ozvučovací systémy, speciální hardware pro procesing a softwarové nástroje.

O DiGiCo

DiGiCo je britský výrobce nejpopulárnějších a nejúspěšnějších digitálních mixážních konzolí pro live, divadelní, broadcast a postprodukční průmysl.