Nové DiGiCo odhaleno!

Síla sociálních sítí a schopnost dnešních smartphonů rychle pořizovat fotografie narušily plán společnosti DiGiCo představit jejich nejnovější produkt, digitální konzoli S31, až ke konci letošního roku.

„S31, která se momentálně nachází v poslední fázi vývoje, jsme chtěli nejdříve nasadit do reálných podmínek několika show, než oznámíme její příchod na trh,“ říká James Gordon, výkonný ředitel DiGiCo. „Ale vypadá to, že jsme probudili opravdový zájem, a jakmile se prvních pár fotografií objevilo online, téměř okamžitě se rozšířily po celém světě spolu s požadavky o další informace od potenciálních zájemců z Evropy, Spojených Států, Latinské Ameriky i Asie. Dokonce jsme viděli i velmi zdařilou fotomontáž S11, což byla poměrně překvapivá novinka pro náš vývojový tým, který o její existenci neměl žádné tušení. Takže pro pořádek, S11 je pouhý výmysl, nicméně pro nás zajímavá inspirace do budoucna.“

Pro ty, co nový přírůstek DiGiCo řady S ještě neviděli, S31 je větší verzí velmi populární S21. Její rozšířená pracovní plocha nabízí navíc 10 faderů, další 10" vícedotykovou obrazovku a příslušné multifunkční enkodéry. Je proto ideální pro všechny aplikace, kde je rychlý přístup k ovládání a vizuální přehled o všech parametrech pro operátora kritický.

S 24 mikrofonními vstupy, 12 linkovými výstupy přímo na zadním panelu konzole a dvojicí DMI portů pro rozšiřující karty zachovává S31 stejnou flexibilitu jako S21. Stejně tak je součástí standardní výbavy integrované rozhraní UB MADI pro snadné vícestopé nahrávání nebo virtuální zvukovou zkoušku (DAW). Novinka S31 se začne dodávat na konci září, spolu s novou verzí softwaru V1.3, dostupnou i pro S21. Je to největší upgrade od příchodu S21 na trh před 12 měsíci a rozhodně není poslední. Na dalších funkcích se již usilovně pracuje.

„Ukázala se pravá síla sociálních sítí v našem touringové byznysu,“ přiznává James. „Nacházeli jsme se ve fázi závěrečného testování, pouhý měsíc po dokončení konzole, když jsme byli prakticky na konci vývojového procesu odhaleni. Je stále těžší a těžší připravit nějaká překvapení, ale ještě jich pár máme …“.

První hotové S31 začnou opouštět továrnu DiGiCo už na konci září, takže v blízké budoucnosti očekávejte další příval obrázků online. A pokud některý z nových pultů zamíří právě k Vám, neváhejte se s ním pochlubit na našem FB profilu.

Související produkty

Když byla odhalena S21, všichni hned zbystřili. Ještě nikdy dříve se neobjevila konzole s takovou zvukovou kvalitou, výkonem, flexibilitou a zároveň tak kompaktní, že se vejde na zadní sedadla vašeho auta! Prorazila svými dvěma vícedotykovými displeji, 21 fadery a bohatými I/O schopnostmi.