Centrum umění Tuacahn vstupuje do další dekády, opět s L-Acoustics

Venkovní amfiteátr v kaňonu Padre v Utahu, prošel obnovou původního dV-DOSC systému za zbrusu nový rig se systémem Kara.

Centrum umění Tuacahn sídlí v ústí rudého kaňonu Padre v poušti Navajo. Areál byl vybudován v roce 1995 a nabízí 1920 sedadel ve venkovním amfiteátru, 328 sedadel ve vnitřních prostorech, black box divadlo a taneční studio. Nabízí tak návštěvníkům unikátní zážitky, kde nesmí chybět skvělý zvuk. Po deset let ho donedávna zajišťoval systém L-Acoustics dV-DOSC. Začátkem letošního roku Tuacahn vstoupil do další dekády s dalším skvělým systémem a tím je line array Kara. Nový rig se skládá z LCR clusterů po 11 boxech a dvojice subwooferů SB18 zavěšených na každé straně. Systém dále doplňuje 14 koaxiálních X8 jako nízko položené front-filly a stage monitory a tucet větších X12, kdy 8 boxů míří zezadu stage a slouží jako on-stage filly. Celý systém je živen šesti DSP řízenými zesilovači LA8 a šesti LA4X.

„Systém dV-DOSC fungoval úžasně po celých 10 let provozu. Byl vystaven intenzivnímu horku dosahujícímu během dne až 40°C, dešti i dalším vlivům prostředí a nikdy nezklamal, " říká Deward Timothy, prezident společnosti Poll Sound, jež systém instalovala. "Systém Kara je přirozeným následovníkem, schopným splnit tento náročný úkol.“

dV-DOSC dokázal pokrýt všechna sedadla amfiteátru, aniž by přenášel zvukovou energii do okolních skalních stěn, systém Kara to však zvládl mnohem elegantněji. „U dV-DOSC jsme používali Lab.gruppen zesilovače a Lake processing, což vyžadovalo poměrně hodně pečlivého ladění,“ říká Timothy. „Pokrytí systémem Kara je výjimečně přesné s použitím mnohem integrovanějších technologií. Vlastní FIR filtry, výpočty kompenzace ztráty při rostoucí vzdálenosti a další funkce jsou vestavěné přímo v DSP řízených zesilovačích L-Acoustics. Dosáhnout takto přesného pokrytí i ve venkovních podmínkách je tak mnohem snazší. Tak na dalších 10 let s L-Acoustics v Tuacahnu!“

Více informací o Tuacahn Center for the Arts najdete na www.tuacahn.org.

Související produkty

Širokopásmový modulární aktivní 2-pásmový WST reprobox osazený 2× 8" vodovzdorným měničem s neodymovým magnetem a 1× 3" tlakovým driverem s neodymovým magnetem. Horizontální směrovost 110° (350Hz – 18kHz), vertikální nastavitelná v rozsahu 0˚ až 10°. Použitelná šířka pásma je 55Hz až 20kHz.

Univerzální kompaktní subwoofer SB18 je navržen jako doplňková LF jednotka pro modulární WST line source a koaxiální systémy. Jeho použitím se spodní hranice frekvenčního pásma těchto systémů rozšíří na 32Hz.

Špičkové zesilovače s vestavěným DSP, networkingem a vzdáleným monitoringem. Špičkové 24bit převodníky, 130dB dynamický rozsah, 32bit SHARC DSP. 4 kanálový zesilovač 4× 1800W/4. Systém ochrany reproduktorů L-DRIVE.

LA4X je “zelený” zesilovač, který se opírá o univerzální spínaný napájecí zdroj (SMPS), vhodný pro napájení síťovým napětím v rozsahu 90V až 265V.

ProSoundWeb Readers' Choice 2016
Novinka

Kompaktní live monitor z koaxiální série X od L-ACOUSTICS s rozsahem 60 Hz až 20 kHZ.

ProSoundWeb Readers' Choice 2016
Novinka

Víceúčelový pasivní reprobox z koaxiální série X od L-ACOUSTICS s rozsahem od 59 Hz do 20 kHz.